3 lata więzienia za "homofobię" i "transfobię"?

dodane 11.10.2018 10:19

Jarosław Dudała

Szwajcarska Rada Narodu (jedna z izb parlamentu) przyjęła przed kilkoma dniami projekt ustawy, przewidujący karę do 3 lat więzienia lub grzywnę za "homofobię" i "transfobię".

Obecnie tamtejszy kodeks karny uznaje za przestępstwo podżeganie do nienawiści lub dyskryminacji osoby lub grupy osób na tle przynależności rasowej, etnicznej lub religijnej.  Projekt zakłada dodanie do tego katalogu "orientacji seksualnej" oraz "tożsamości płciowej". Przyjęto go większością 118-60 głosów, przy 5 wstrzymujących się. Projekt podany zostanie następnie głosowaniu w drugiej izbie szwajcarskiego parlamentu - Radzie Kantonów.

Prawo w proponowanym kształcie może posłużyć do tłumienia jakiejkolwiek krytyki zachowań homoseksualnych czy promocji homoseksualizmu. Według komentatorów, przyjęcie tego projektu to wstęp do kampanii na rzecz wprowadzenia w Szwajcarii homomałżeństw.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 czloax 11.10.2018 17:37
Niezalogowany użytkownik A za klaustrofobię ile?
Plusów: 8 gosc 11.10.2018 14:21
Niezalogowany użytkownik A ile grozi za klaustrofobię?
Plusów: 4 elle 11.10.2018 14:00
Niezalogowany użytkownik Niby tak, ale jednak gdy tworzymy zamknięty katalog przypadków, to oznacza że jednak w pozostałych wolno. Jeśli tego nie czujesz, to spróbuj zrobić film pt. Homolobby poprzez przerobienie filmu "kler" w taki sposób, że głównych bohaterow zastąpią homoseksualiści, aktywni działacze na rzecz LGBTQ i spróbuj sobie wyobrazic reakcje elitrodzimych i zagranicznych. Ja jestem sobie w stanie wyobrazić proces w Strasburgu w tej sprawie.
Plusów: 1 JD 11.10.2018 13:26
Niezalogowany użytkownik Zapis brzmi tak, jak został przedstawiony w tekście. Oczywiście, podżeganie do nienawiści jest złem. Rzecz raczej w tym, jaka jest praktyka stosowania podobnych przepisów. Ona nie napawa niestety optymizmem.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl