107,6 FM

"Proszę, żeby były tego dnia biało-czerwone flagi, a nie transparenty"

Prowadzimy rozmowy w sprawie marszu 11 listopada, proszę, żeby były tego dnia biało-czerwone flagi, a nie transparenty - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla RMF FM w sobotę.

Premier pytany o apel szefa RE Donalda Tuska, żeby wspólnie świętować 100-lecie niepodległości odpowiedział, że cieszy się, że Tusk oraz niektórzy inni przedstawiciele opozycji "podchwytują" jego słowa.

"Prowadzimy rozmowy z jedną stroną, drugą stroną, organizatorami marszu. Mam nadzieję, że może się uda" - powiedział Morawiecki.

"Proszę, żeby były biało-czerwone flagi, żeby nie było transparentów" - dodał.

Morawiecki pytany, czy pójdzie w marszu 11 listopada obok Tuska, lidera PO Grzegorza Schetyny, szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza odpowiedział: "poszedłbym obok każdego z ogromnego szacunku i wdzięczności dla naszych przodków".

« 1 »
 • sorry winnetou
  13.10.2018 09:54
  Sęk w tym, czy "oni" szanują naszych przodków, czy jakichś swoich. Najgorsza byłaby hipokryzja, i tego od Pana Premiera w żadnym wypadku nie oczekujemy. Nie udawajmy że jakaś jedność istnieje, jak nie istnieje. A, ostatnio nie przyszli głosować w sprawie wraku samolotu. Trzeba jeszcze jakichś dowodów?
 • PANIE PREMIERZE
  13.10.2018 12:50
  To co robi Pan wespół z całym pisowskim rządem, posłami, senatorami i służbami od 2015 roku to dzielenie Polaków na gorszy i lepszy sort, obrażanie każdego kto nie jest z wami, oczernianie na każdym kroku przeciwników politycznych, napuszczanie jednych obywateli na drugich, kłamstwa i manipulacje, propaganda w publicznych mediach, to wszystko zasługuje na najwyższe potępienie. Jako przedstawiciel tego środowiska jest Pan ostatnią osobą, która powinna teraz stroić się w piórka sprawiedliwego i wzywać do wspólnego świętowania. To 100-lecie odzyskanie niepodległości jest najsmutniejszą rocznicą od odzyskania wolności w 89-tym roku, bo w cieniu zamachu stanu przeprowadzanego właśnie przez PiS. Fałszowanie faktów nic tutaj nie da.
  doceń 20
 • mchrumm
  13.10.2018 14:16
  Kto odzyskał jakąś wolność w 89-tym? Właściciele Polski Ludowej przedłużyli swoje słodkie panowanie na kolejne 30 lat. Ale wszystko co dobre (dla niektórych) wcześniej czy później się kończy. Polska nie jest już tylko dla Wybranych. Czy się to komuś podoba, czy nie. Współczuję - ale tym, co zapłacili za te miodowe 30 lat "układu" plus 10 przed, utratą połowy swojego życia, a w praktyce całym życiem, bo wiadomo, ta druga połowa to już tylko wegetacja w oczekiwaniu na marny Koniec.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama