107,6 FM

Morawiecki: Polacy mają żyć na poziomie europejskim

Nasz program można sprowadzić do jednego konkretnego postulatu: Polacy mają żyć na poziomie europejskim; Europa nie powinna się Polakom kojarzyć z problemami z uchodźcami - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego.

Morawiecki przekonywał w swoim wystąpieniu, że Dariusz Kaszuba będzie najlepszym gospodarzem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zaznaczył, że rozmawiał z nim i wie, jaki jest jego program: że stawia, na rodzinę, kulturę i rozwój gospodarczy. Premier przekonywał, że to jedna z tych osób, która rozumie problemy tego regionu.

Szef rządu zapewnił, że PiS tak jak dotrzymał słowa na poziomie rządu, tak dotrzyma słowa na poziomie samorządu. Mówił też o programie Mieszkanie Plus i ulgach dla polskich przedsiębiorców. Morawiecki zaznaczył, że zdarzają się przedsiębiorcy, którzy "są fair wobec pracowników" i płacą w Polsce podatki. "Takich inwestorów chcemy, takich zapraszamy" - mówił.

"Nasz program można sprowadzić do jednego konkretnego postulatu: Polacy mają żyć na poziomie europejskim, Europa ma się Polakom kojarzyć nie z problemami z uchodźcami, jakieś zamachy terrorystyczne, czy problemy z migrantami" - mówił premier. "My na Radzie Europejskiej, prezentując twardą postawę, powiedzieliśmy: +nie zgadzamy się na to, by tutaj był przypływ uchodźców" - zaznaczył premier. Przekonywał też, że zdanie Polski zostało przyjęte przez całą UE". Zaznaczył, że niedługo przyjdzie czas, by "te konkluzje przełożyć na rzeczywistość".

« 1 »
 • ZENO
  14.10.2018 14:38
  Aby żyć na poziomie europejskim trzeba pracować na poziomie europejskim. Manna z nieba nie spadnie ! Zarządzać winni ludzie z wiedzą i specjalistycznym wykształceniem w danej branży, żadnego kolesiostwa i nepotyzmu. Młodzież należy kształcić na poziomie europejskim, a nie tylko przetrzymywać na uczelniach. Zamiast propagandy sukcesu, działania , które ten sukces przyniosą. Itd
  doceń 7
 • Gosc
  14.10.2018 16:16
  Polskim imigrantom zarobkowym tez Europa powinna zamknac drzwi? Moze niech premier z milionami zarobionymi w obcym banku sprecyzuje prawa i obowiazki obywateli Europy. Bo zycie w Europie, na poziomie europejskim to nie tylko przywileje, ale i zobowiazania.
  doceń 7
 • Jurek
  14.10.2018 20:11
  Skoro Premier twierdzi, że Polacy (czyli biorę to do siebie) maja życ na poziomie Europejskim - to taki imperatyw. Staram się, ale trochę brakuje mi środków, aby wypełnić ten obowiązek nałożony przez Premiera. Mam zresztą nadzieję, że Premier mówi o poziomie Luksemburga, a nie np. Bułgarii (w końcu tęz kraj europejski należący do UE)
  doceń 1
 • Gość
  15.10.2018 10:40
  Premierze Morawiecki, wiekszość Polaków nie życzy sobie masowej imigracji z Azji, Afryki czy Ukrainy, co już się dzieje za pana przyczyną. Rząd zupełnie nie panuje nad ilością i tożsamością imigrantów. To nie jest ani dobre ani bezpieczne dla Polaków.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama