107,6 FM

Papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI

W przeddzień kanonizacji Pawła VI papież Franciszek odwiedził swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI - poinformował w sobotę Watykan. Przypomniano, że Joseph Ratzinger otrzymał w 1977 roku godność kardynała od papieża Montiniego.

Paweł VI (Giovanni Battista Montini) stał na czele Kościoła w latach 1963-78. Razem z nim podczas mszy kanonizacyjnej w Watykanie w niedzielę świętymi zostanie ogłoszonych sześcioro błogosławionych, wśród nich arcybiskup męczennik z Salwadoru Oscar Romero.

Jak poinformowano, w sobotni wieczór Franciszek udał się do dawnego budynku klasztornego Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszka 91-letni Benedykt XVI.

W październiku 2014 roku emerytowany papież wziął udział w beatyfikacji Pawła VI. Wcześniej, 27 kwietnia 2014 r. był na mszy, w trakcie której Franciszek ogłosił świętymi Jana Pawła II i Jana XXIII.

« 1 »
  • Toto
    15.10.2018 17:57
    Tak się zastanawiam Ile lat ma papież Franciszek A ile Benedykt XVI?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama