107,6 FM

Para prezydencka złożyła nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda życzą nauczycielom, pedagogom i wychowawcom w Polsce oraz za granicą "wielu sukcesów zawodowych oraz jedynej w swoim rodzaju satysfakcji, którą daje praca z dziećmi i młodzieżą".

"Wraz z milionami uczniów i ich rodziców prosimy o przyjęcie gratulacji i wyrazów wdzięczności za wytrwałość, oddanie oraz profesjonalizm, z jakimi realizują państwo swoje posłannictwo. Gorące życzenia i pozdrowienia kierujemy również do nauczycieli polonijnych - wspaniałe efekty państwa pracy mogliśmy niejednokrotnie podziwiać osobiście" - czytamy w życzeniach zamieszczonych w niedzielę na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

W swoich życzeniach, para prezydencka podkreśla, że "jubileusz stulecia odrodzenia suwerennej Polski jest okazją, aby przypomnieć nieocenione zasługi nauczycielstwa polskiego dla zachowania i rozwoju polskości".

"Samo istnienie II Rzeczypospolitej oraz wprowadzane w niej, wyprzedzające swój czas, rozwiązania społeczno-ustrojowe były w znacznej mierze wynikiem długotrwałej, konsekwentnej pracy polskich nauczycieli. Ich wiedza, postawa etyczna, intelektualna otwartość, żywy patriotyzm i osobista odwaga sprawiły, że zarówno przed, jak i po odzyskaniu niepodległości zawód nauczyciela cieszył się w naszym kraju wielkim prestiżem i poważaniem" - zauważa para prezydencka.

Jednocześnie prezydent i Pierwsza Dama podkreślają, że nauczyciele nie szczędzą wysiłków, aby przygotować młode pokolenia do wyzwań współczesnego świata.

"Dzięki państwu młode Polki i młodzi Polacy zyskują nie tylko niezbędny zasób wiedzy, ale też przywiązanie do wartości, dzięki którym możliwe są prawdziwie ważne i trwałe dokonania - tak indywidualne, jak i w wymiarze zbiorowym. Niech trwający rok szkolny przyniesie państwu realizację wszelkich aspiracji i planów zawodowych. Niech będzie to czas spokojnej, owocnej i satysfakcjonującej pracy oraz spełnienia w życiu osobistym. Raz jeszcze prosimy o przyjęcie wyrazów szacunku i najlepszych życzeń. Wszystkiego dobrego!" - czytamy.

W niedzielę przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

« 1 »
 • saherb
  14.10.2018 11:14
  Nauczyciele mają ponad 4 miesiące urlopu, wszystkie soboty wolne i jeszcze korzystają z przywilejów emerytalnych.
 • Alcybiades
  14.10.2018 22:03
  Kochany SAHERB...żeby być nauczycielem musiałem studiować przez pięć lat, obecnie muszę mieć swój komputer - nikt mi go do mojej pracy nauczyciela nie kupił ( czy pracując w jakimś zakładzie pracy niesiesz tam ze sobą swoje narzędzia ? ), muszę mieć swój papier - bo w szkole są na niego limity, muszę samodzielnie dojeżdżać do uczniów w prywatnych domach na nauczanie indywidualne i nikt mi nie daje pieniędzy na zwrot kosztów dojazdu, muszę mieć swoje "ubranie robocze" - wszystkim się wydaje, że "wystarczy" założyć to lub siamto , muszę mieć swoje podłączenie do internetu - bo nie wszystkie rzeczy da się zrealizować przy biurku w szkole - bo pokoje nauczycielskie to nie są biura do pracy poza lekcjami - ale realizuje się je w domu po lekcjach, muszę stale się dokształcać - za swoje pieniądze ( dojazdy na szkolenia, noclegi podczas szkoleń, wyżywienie) - bo szkoły nie stać na opłacanie szkoleń dla kadry pedagogicznej, muszę zajmować się Twoimi dziećmi w czasie wycieczek , np. dwu-dniowych przez 24 godziny na dobę bez żadnego ekwiwalentu za tą pracę ( co na ten temat mówi kodeks pracy ?), muszę znosić to ,że od dwudziestu lat w Polsce moimi szefami było już kilkunastu ministrów - każdy miał swój sposób na oświatę, muszę być dyspozycyjny jak w korporacji, gdyż niespodziewane zastępstwa lub inne ważne sprawy wymagają ode mnie stałej obecności w szkole.....mógłbym jeszcze wymieniać, ale szkoda na to mojego czasu. Jest to mój ostatni rok pracy w szkole - masz rację, niech Waszymi dziećmi zajmą się osoby bez refleksji, dystansu do dyrektyw, z nerwicami i lekami psychotropowymi na co dzień, niech będą nimi osoby, które nie mają urlopów i przez 365 dni w roku zajmują się Twoimi dziećmi - co Ty wówczas będziesz robić?....Odchodzę z zawodu po 20 latach pracy, masz rację z "taką" przychylnością trudno czymkolwiek się zajmować...na koniec pytanie : kto Ci bronił zostać nauczycielem ?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama