107,6 FM

Lewandowski o tym, jak dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka wpłynęły na jego życie

"Musiałem po tamtym spotkaniu długo do siebie dochodzić" - wspomina pierwszą wizytę w dziecięcym szpitalu.

Robert i Anna Lewandowscy od wielu lat systematycznie pojawiają się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nie tylko pomagają placówce finansowo, spotykają się również z małymi pacjentami w szpitalu. Piłkarz w wywiadzie, jakiego udzielił "Sportowym Faktom" mówi, jak ważne są dla niego te spotkania. Zaznacza jednak, że nie jest to łatwy czas. Tak wspomina pierwszą wizytę w CZD:

- To były niewinne małe dzieciaki, z cierpieniem na twarzy, po operacjach. Chyba nie umiem tego opisać... To brzmi jak banał, ale takie wizyty przypominają: w życiu są rzeczy ważne i ważniejsze (...) Musiałem po tamtym spotkaniu długo do siebie dochodzić.

Lewandowski przyznaje, że sam jest wielkim szczęściarzem. W jego życiu najważniejsze sprawy układają się jak dotąd świetnie. Spotkania z pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka pokazują mu, że nie zawsze tak jest i pozwalają nie koncentrować się na sprawach  błahych:

- Ciężko się patrzy na cierpienie, wiemy też, że wszystkim nie pomożemy. Nie jesteśmy w stanie naprawić świata. Jesteśmy ludźmi, mamy swoje emocje i staramy się zrozumieć, co przeżywają te dzieci i ich rodziny - mówi reprezentant  Polski.

 

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama