107,6 FM

Znaleziono ciało księdza ze śladami tortur

Ze smutkiem przekazuję wam informację o śmierci o. Icmara Arturo Orta, którego ciało znaleziono w sobotę po południu. Powierzamy go Bożemu miłosierdziu. To wielka tragedia i strata dla naszej archidiecezji – napisał abp Francisco Moreno Barrón, metropolita Tijuana w Meksyku. To 29 ksiądz zamordowany w tym roku na świecie, a 7 w tym latynoskim kraju.

O. Orta zaginął w czwartek, 11 października po Mszy, którą odprawił w jednej z dzielnic Tijuany. Według raportu policji jego ciała zostało znalezione ze związanymi nogami i rękami oraz licznymi śladami tortur.

Tijuana to miasto położone w północno-zachodniej części Meksyku, w pobliżu granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Ze względu na swoją bardzo złą sławę bywa nazywane miastem grzechu.

« 1 »
 • tadeuszogorek
  15.10.2018 14:47
  RIP
  doceń 6
 • Czytelnik
  15.10.2018 16:36
  Tytuł jest co najmniej denerwujący - . Czemu brak w nim informacji, o miejscu tragedii? Zwracam uwagę, że skoro potraficie Państwo zatytułować o zakładniczce w Kolonii, pomniku w Mysłowicach, to czemu nie możecie tego zrobić i w tym przypadku.
  Jako dobry wzór niech posłuży np. Vatican News - Meksyk: zamordowono kolejnego kapłana.
  Dobry tytuł? Wg mnie o niebo lepszy - bo uczciwszy.
  doceń 30
 • l
  15.10.2018 21:38
  Tijuana miasto grzechu. Ale jaki był powód zabicia księdza? Tło rabunkowe, polityczne? Kto tej zbrodni dokonał - lewaccy ekstremiści? pospolici rabusie? NIc o tym w wiadomości. Zakładam, że ksiądz nie był w nic zamieszany.
  doceń 11

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama