Rusza kampania na rzecz bezpieczeństwa na drogach - "Nie skreślaj życia tak prędko"

dodane 15.10.2018 17:55

PAP |

Rusza kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach - "Nie skreślaj życia tak prędko" zrealizowana na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD). Kampania podejmie próbę walki z nadmierną prędkością na drogach - poinformował w poniedziałek wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

Rusza kampania na rzecz bezpieczeństwa na drogach - "Nie skreślaj życia tak prędko"   Klaudia Cwołek /Foto Gość

"Uważam, że rozpoczynamy jedną z najważniejszych batalii o umysły polskich kierowców, akcję +Nie skreślaj życia tak prędko+. Prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach i to jest największe zagrożenie dla życia i zdrowia naszych obywateli" - powiedział Chodkiewicz.

Wiceminister przypomniał, że w programie na lata 2014 - 2023 na drogi krajowe przeznaczona zostanie kwota w wysokości 135 mld zł. Dodał, że państwo wspiera nie tylko budowę krajowych szlaków drogowych, ale i drogi lokalne. "W przyszłym roku zamierzamy przeznaczyć kwotę 6 mld zł na budowę i modernizację dróg samorządowych" - stwierdził Chodkiewicz.

Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Konrad Romik powiedział, że kampania jest próbą walki z nadmierną prędkością, z powodu której rocznie w ponad 7 tys. wypadków ginie prawie 800 osób, a rannych jest prawie 9 tys. osób.

"W kampanii wskazujemy, jakie są konsekwencje nadmiernej prędkości i tego jak ta prędkość wpływa na nas w ruchu drogowym. Inaugurujemy kampanię +Nie skreślaj życia tak prędko+ spotami telewizyjnymi, spotami radiowymi. Kampania będzie emitowana do 9 grudnia w telewizji, rozgłośniach radiowych, w kinach i na plakatach wielkoformatowych przy drogach w tych miejscach, gdzie wypadki zdarzały się bardzo często" - stwierdził Romik.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEZPIECZEŃSTWO, DROGI, KRBRD, MI, PAP, TRANSPORT, UTRUDNIENIA, WYPADKI

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Kierowca 07.12.2018 20:04
Niezalogowany użytkownik Zamiast przekazywać GRUBĄ kasę na ten idiotyczny spot ,ktory wkurza tylko telewidzów - lepiej by było przekazać ja na jakieś sensowne cele - np.na rechabilitację ofiar wypadków ...
Plusów: 0 ja 07.12.2018 19:59
Niezalogowany użytkownik Zamiast zamieszczać takie durne apele - ktore kazdy telewidz traktuje jako spam, ktory go wkurza - lepiej by było przekazać ta kase na jakąś realną pomoc dla ofiar wypadków !
Plusów: 3 Seitz 15.10.2018 22:42
Niezalogowany użytkownik Obyczaje zwyczajnego kierowcy: - rano policja nie łapie bo śpi więc można jechać ile fabryka dała, - na siedemdziesiątce zwalnia się do 120 km/h chyba, że jest mokro na łuku, - na bocznych policja nie stoi z wyjątkiem jednego miejsca, które zna na pamięć,
- w terenie zabudowanym zwalnia się do 90km/h żeby dostać mandat 500 a nie stracić prawa jazdy, - w przypadku utraty jeździ się przez 3 miesiące przepisowo, bo w tak krótkim czasie policji raczej nie spotka się, za granicą zawsze jeździ się przepisowo bo Niemcy, Czesi i Słowacy karają bezwzględnie, a Szwajcarzy zamykają w więzieniu do czasu zapłacenia swoich horendalnych mandatów, - czarnymi punktami się nie martwi bo pokazują dwie ofiary przez 20 lat. - brakiem 2 z 4 świateł się nie przejmuje jeśli jest kobietą bo kobiety policja jedynie poucza,. - a jeśli zlapie policjant matkę wariatkę jadąca przez osiedle 70km/h swoim suvem to przecież zrozumie pośpiech z dzieckiem do przedszkola,. - akcjami specjalnymi się nie martwi bo są co chwilę, a jak bardziej bawią go akcje pouczeń bez mandatu oraz inne kampanie informacyjne.
Plusów: 2 maria 15.10.2018 20:18
Niezalogowany użytkownik Nadmierna prędkość, korzystanie z komórki podczas jazdy bez zestawu głośnomówiącego i oczywiście alkohol - to grzechy kierowców przeciw życiu.

wszystkie komentarze >