107,6 FM

Dawid Kostempski: Świętochłowicom ma przybyć miejsc pracy

Władze Świętochłowic liczą na kolejne miejsca pracy w mieście dzięki inwestorom, których już udało się pozyskać. Mówił o tym w Radiu eM Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Dawid Kostempski: Świętochłowicom ma przybyć miejsc pracy(17.10.2018)
Radio eM
Ubiegający się o reelekcję prezydent Świętochłowic ujawnił na antenie Radia eM, że pod koniec roku spodziewane jest rozpoczęcie w mieście przez dużego dewelopera inwestycji, która może przynieść nawet 500 nowych miejsc pracy. W "Rozmowie poranka" Radia eM Dawid Kostempski z zadowoleniem zauważył, że bezrobocie w ostatnich latach znacznie spadło. Świętochłowice mają bezrobocie rejestrowane na poziomie 7,1% (na koniec sierpnia), to wyraźnie poniżej średniej krajowej, która wynosi 5,8%.
Prezydent zapowiedział też m.in. przeznaczenie środków na rewitalizację dzielnicy Chropaczów, a także kolejne remonty dróg w mieście.
Dawid Kostempski pełni funkcję prezydenta miasta od 2 kadencji. Teraz ubiega się o ponowny wybór. Jest kandydatem z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy