Wandale zniszczyli nagrobki na katolickim cmentarzu pod Jerozolimą

dodane 18.10.2018 10:25

PAP |

Ok. 30 nagrobków na katolickim cmentarzu w Beit Dżamal pod Jerozolimą zostało zniszczonych przez nieznanych sprawców. Izraelska policja, która wszczęła śledztwo, mówi o możliwym przestępstwie motywowanym nienawiścią. W sprawie interweniował już polski konsul.

Wandale zniszczyli nagrobki na katolickim cmentarzu pod Jerozolimą   Latin Patriarchate’s Media Office

Zakonnicy zajmujący się utrzymaniem cmentarza i odwiedzający go co kilka dni odkryli zniszczenia płyt nagrobnych w środę.

Policja przekazała, że wysłała na miejsce zdarzenia zespół kryminologów. "W dochodzeniu korzystamy z wszelkich dostępnych nam środków, by ująć osoby odpowiedzialne" - podkreślono w oświadczeniu.

Polska ambasada w Izraelu poinformowała o napaści na Twitterze w czwartek, mówiąc o "niewyobrażalnym akcie antychrześcijańskiego wandalizmu". Placówka przekazała, że w sprawie interwencję podjął konsul RP oraz wyraziła nadzieję na szybkie ujęcie wandali.

W odpowiedzi na tę wiadomość ambasada Izraela w Polsce wyraziła smutek z powodu tego aktu wandalizmu i go potępiła. "Szacunek i dialog są jedyną drogą do pokojowego współistnienia wyznawców różnych religii" - dodano.

Jak pisze izraelski dziennik "Haarec", nie jest to pierwszy akt wandalizmu wymierzony w katolicki cmentarz oraz położony w pobliżu kompleks klasztorny salezjanów w Beit Dżamal. W 2013 roku sprawcy rzucili koktajl Mołotowa w drzwi klasztoru, a na jego ścianach wypisali sprayem nienawistne hasła. W 2016 roku nieznani sprawcy wtargnęli do domu modlitwy i zniszczyli znajdujące się tam posągi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, IZRAEL, KOŚCIÓŁ, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Jerz. 18.10.2018 15:56
Niezalogowany użytkownik Rozumiem, że można się w Jerozolimie spodziewać 'białego marszu' przeciw rasizmowi i antychrześcijaństwu ?...
Plusów: 0 P 18.10.2018 12:55
Niezalogowany użytkownik Znając życie, izraelska policja zrobi bardzo niewiele, żeby sprawców złapać, albo bardzo wiele, żeby tego nie zrobić. Izraelski sąd ich uniewinni, lub wyda śmiesznie łagodny wyrok, który i tak zostanie potem uchylony. Tak jest zwykle w przypadku morderstw Palestyńczyków . W przypadku przestępstw motywowanych czysto religijnie jest jeszcze gorzej, ze względu na treść ich religii.
Plusów: 2 obserwator 18.10.2018 11:03
Niezalogowany użytkownik Wskazana zrzutka na monitoring cmentarza.

wszystkie komentarze >