107,6 FM

"Jest źle i to tak na poważnie. Setki milionów złotych"

Nie musiałam kontroli robić. Kontrolę robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze - powiedziała na nagraniu ujawnionym przez portal TVP Info wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju w rządzie PO-PSL Elżbieta Bieńkowska o kontroli NIK dot. funduszy UE na sprzęt medyczny.

Portal TVP Info opublikował w czwartek transkrypcję rozmów polityków poprzedniej ekipy rządowej, która - jak informuje portal - odbyła się w restauracji Sowa i Przyjaciele. Na ujawnionych nagraniach między Bieńkowską, ówczesnym ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem oraz sekretarzem stanu w ministerstwie środowiska Stanisławem Gawłowskim toczy się rozmowa o kontroli NIK.

"Ela, ty się jakoś tam odniosłaś do tego NIK-u, środki europejskie na sprzęt medyczny?" - miał pytać Arłukowicz. Bieńkowska odpowiada na to: "Wiesz co, my mamy to wszystko, ponieważ kontrola NIK-u jest z 2011 r. A nam komisja, bo ja już dzisiaj jak zobaczyłam, jak zobaczyłam na pasku, to mówię: oho, czekajmy na pismo za tydzień. Natomiast, natomiast my mamy całą kontrolę zrobioną, wszystkich tych projektów, rok temu, bo komisja tego zażądała".

"Jest źle i to tak na poważnie. Setki milionów złotych"   Elżbiet Bieńkowska Piotr Drabik / CC-SA 2.0 Na pytanie Arłukowicza "I co ci wyszło?" Bieńkowska miała odpowiedzieć: "I wyszło dobrze, tak jak trzeba. To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda. Wiadomo, że to nie jest prawda". I za moment dodaje: "Ale ja wiem jak jest. To nie musiałam kontroli robić. Kontrolę robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze". Arłukowicz miał wtedy powiedzieć: "Jest źle i to tak na poważnie. Setki milionów złotych".

Jak podaje portal TVP Info, na nagraniach jest mowa również o wyborcach Platformy Obywatelskiej. Rozmowa na ten temat miała się odbyć między marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem, Gawłowskim i sekretarzem stanu w ministerstwie gospodarki w rządzie PO-PSL Tomaszem Tomczykiewiczem.

"Zapytałem się mojego przewodniczącego w regionie, dla kogo, jakiś miesiąc, dwa miesiące temu - dla kogo my k...a jesteśmy partią? Bo ja nie wiem. Dla rolników nie..." - powiedział Gablewicz. Na co Gawłowski miał odpowiedzieć: "Bo nasz elektorat najbardziej ch...wo potraktowaliśmy, trochę".

W dalszej części rozmowy, podaje TVPInfo, Tomczykiewicz powiedział: "To ja ci odpowiem. Nasz, i to jest problem, że tak powiem, przyzwoitej partii, że on nie jest skierowany do nikogo. Bo on jest skierowany...". Gablewicz odpowiada: "To nie jest problem przyzwoitej partii. To jest problem nieprzyzwoitej partii". Tomczykiewicz miał na to odpowiedzieć: "Nie... Przyzwoita... To jest, to jest to co Unia zawsze robiła, że po prostu - interes ogółu. Ale ogół to jest nikt". "To nie jest interes ogółu. To jest interes ciemnych mas finansowych. Jeszcze raz to podkreślam" - miał powiedzieć Gablewicz.

« 1 »
 • Gość
  18.10.2018 23:56
  Jak widać "przekonanym" z poprzedniego systemu mogą ich idole pluć w twarz, a oni i tak powiedzą, że deszcz pada. To jest porażające jak powszechne kłamstwo było właściwie podstawą działania poprzedniej koalicji. Nie wiem co jeszcze na taśmach musi wyjść, żeby zachwyceni "europejskością" PO i PSL się opamiętali??
  doceń 9
 • Gość
  19.10.2018 07:46
  Pytanie, którego jeszcze nikt nie zadał: skąd TVP INFO, Onet i inne reakcje mają te nagrania? A właściwie każda redakcja ma tylko różne fragmenty nagrań, więc ktoś musi mieć całość i w zależności od treści przesyła je do różnych redakcji.
 • marek
  19.10.2018 12:13
  na niektórych taśmach są dowody przestępstwa; i co rząd PiS z tym robi?nic!
  doceń 4
 • Gość
  19.10.2018 15:01
  Właściwie nie ma żadnych taśm, to teraz nagrywanie odbywa się na nośnikach cyfrowych...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama