107,6 FM

"Milion dzieci modli się na różańcu"

18 października o godz. 9.00 - o tej godzinie dzieci na sześciu kontynentach będą się modlić o jedność i pokój. Akcję pod hasłem: "Milion dzieci modli się na różańcu" promuje w Polsce organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem" - powiedział św. o. Pio.

„Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze" - powtórzyła za nim w 2005 roku pewna nauczycielka z Caracas w Wenezueli. Wkrótce konferencja episkopatu tego kraju wydała zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej różańcowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szenstackim" oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

Każdego roku 18 października o godz. 9.00 dzieci z sześciu kontynentów włączają się w tę kampanię. - Ta szczera modlitwa może odmienić naszą planetę. Wspieramy tę inicjatywę w wielu krajach, gdyż wierzymy, że prośba niewinnych serc dzieci jest szczególnie miła Bogu. Jezus powiedział: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże" - piszą polscy promotorzy akcji z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

- Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców. Modlitwa działa cuda! Wierzymy, że wspólnie możemy zmieniać świat, szczególnie tam gdzie dochodzi do ciągłych ataków na chrześcijan. Modlitwa i czynna pomoc prześladowanym za wiarę w Jezusa Chrystusa da naszym Braciom i Siostrom w wierze siłę, by przetrwać ciężki czas - dodają.

Więcej informacji na stronie: pkwp.org.

« 1 »
TAGI:
 • Adam
  18.10.2018 17:01
  Cieszę się z każdej inicjatywy która jednoczy w Bogu, tem bardziej dzieci. Świadom jestem jak modlitwa uwrazliwiac na wszelkie relacje, pozwala świat dostrzec w Bożym wymiarze. Życzymy sobie : aby była chlebem codziennym, wierna i wytrwala.
  doceń 1
 • zapytanie
  18.10.2018 17:59
  to ilość przechodzi w jakość?
  doceń 1
 • Stanisław_Miłosz
  18.10.2018 19:49
  "18 października o godz. 9.00 - o tej godzinie dzieci na sześciu kontynentach będą się ..."
  "dodane 18.10.2018 14:40"

  Rychło w czas. Ale na Alasce i Hawajach zdążyli się dołączyć.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama