107,6 FM

Budowa SOR-u z lądowiskiem na półmetku

Na powstającym budynku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zabrzu zawisła już wiecha.

Budowa oddziału ratunkowego Szpitala Miejskiego w Zabrzu ma zostać ukończona do końca marca przyszłego roku. Warta ponad 26 mln zł inwestycja właśnie osiągnęła półmetek. W czwartek na powstającym budynku zawisła wiecha.

- Budowa SOR-u to kolejny bardzo ważny etap rozwoju naszego szpitala. Dzięki inwestycji nasza placówka będzie lepiej wyposażona, poprawi się jej funkcjonowanie. Szpital będzie spełniał wymogi i oczekiwania stawiane przez mieszkańców Zabrza. Ale nie tylko Zabrza - stale rozwijamy szpital i jego oddziały, dlatego oferta nasza jest skierowana do całego regionu - powiedział prezes szpitala dr Mariusz Wójtowicz.

Budowa oddziału ratunkowego w Szpitalu Miejskim w Zabrzu rozpoczęła się w kwietniu. W ramach inwestycji powstanie centrum urazowe wraz z oddziałem neurochirurgii. Projekt zakłada również budowę lądowiska dla helikopterów, rozbudowanie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii medycznej oraz przebudowę izby przyjęć.

To kolejna duża inwestycja Szpitala Miejskiego w Zabrzu. W ostatnich latach powstało tu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka - jeden z najnowocześniejszych na południu Polski ośrodków ginekologiczno-położniczych. W szpitalu wprowadzono również e-usługi i przeprowadzono termomodernizację budynków. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama