107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Budujmy lokalną tożsamość

Do udziału w niedzielnych wyborach samorządowych zachęca abp Wiktor Skworc. Na antenie Radia eM podkreślił, że powinniśmy cenić naszą samorządność.

Abp Wiktor Skworc: Budujmy lokalną tożsamość (19.10.2018)
Radio eM
Metropolita katowicki zauważył, że samorządność w Polsce jest wielką zdobyczą. Zachęcał też samorządowców, aby nie tylko inwestowali w rozwiązania materialne, ale też w budowę lokalnej wspólnoty i tożsamości.
W "Rozmowie poranka" Radia eM abp Wiktor Skworc mówił też, że posuwa się do przodu proces beatyfikacyjny ks. Jana Machy, śląskiego kapłana, męczennika II wojny światowej. Metropolita rozmawiał na ten temat kilka dni temu w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych przy okazji wizyty w Rzymie z okazji 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II.
Ponadto metropolita katowicki zachęcał do wsparcia misjonarzy. W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy