107,6 FM

Kanadyjskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot nad Morzem Czarnym

Kanadyjskie ministerstwo obrony poinformowało w piątek, że dwa z kanadyjskich myśliwców stacjonujących w Rumunii w ramach misji NATO przechwyciło w czwartek rosyjski samolot wojskowy zbliżający się do przestrzeni powietrznej NATO nad Morzem Czarnym.

Jak podano w komunikacie, cytowanym przez agencję Canadian Press, dwa myśliwce CF-18 dostały w czwartek polecenie startu alarmowego po wykryciu przez NATO obecności rosyjskiego myśliwca SU-27 w pobliżu Rumunii. Następnie CF-18 towarzyszyły SU-27 do momentu aż samolot opuścił obszar.

Kanada wysłała do Rumunii w ramach misji NATO Air Policing pięć myśliwców i 135 członków sił powietrznych w sierpniu br. Jej udział w misji, która jest częścią operacji Reassurance, potrwa do grudnia. Czwartkowy incydent był pierwszym przypadkiem alarmowego poderwania samolotów kanadyjskich.

« 1 »
 • wujek_Olek
  20.10.2018 10:13
  Ze Ruskie u siebie lataja, to normalne, ale co ma LBGTQIAZDF-Kanada do Morza Czarnego?
 • Kokogut
  20.10.2018 10:17
  Tak wygląda rosyjski imperializm w praktyce. Jednak zaborczość terytorialna pod pretekstem ochrony własnych obywateli nigdy nie wyjdzie na dobre.
  doceń 1
 • Hudson Bay
  20.10.2018 13:54
  Są ważniejsze tematy od twierdzenia ze Morze Czarne jest częścią zatoki Hudson. Np. Od 17 października, marihuana w Kanadzie może być sprzedawana i kupowana legalnie przez kazdego, bez ograniczeń, bez recepty. Życzę zdrowia na nowej drodze życia
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama