107,6 FM

Dziś Światowy Dzień Misyjny

Kościół po raz 92 obchodzi 21 października Światowy Dzień Misyjny. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Misyjny, który potrwa do 27 października. Przeżywamy go pod hasłem „Pełni ducha i posłani”. 

Światowy Dzień Misyjny to okazja do duchowego i materialnego wsparcia Kościoła misyjnego. Wierni w Polsce są niezwykle hojni dla misji. Tylko w ubiegłym roku przekazali na ten cel ponad 1,2 mln dolarów - powiedział ks. Marcin Będziński, dyrektor krajowy Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. 

Dzięki ofiarom wiernych z Polski udało się zrealizować aż 47 projektów misyjnych, m.in. na Madagaskarze, w Kazachstanie czy Zimbabwe. 

Na świecie pracuje obecnie 2004 misjonarzy z Polski.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama