107,6 FM

Druga tura w Krakowie

Kraków: do drugiej tury przechodzą Jacek Majchrowski (43,7 proc.) i Małgorzata Wassermann (33,6) - sondaż Ipsos. (PAP)

« 1 »
 • A.G.
  21.10.2018 21:38
  PiS wygrał wybory? Co za bzdura. Policzmy PiS: 32.3 do tego Kukiz 6.3 W sumie 38.6. Opozycja: KO- 24.7, PSL 16.6. W sumie 41.2. Do tego SLD i bezpartyjni, którzy też nie pójdą z PiS. PiS przegrał: w miastach klęska, w sejmikach klęska. Kandydaci dwóch ugrupowań, które twierdzą, że partia Prawo i Sprawiedliwość szkodzi Polsce, zyskali poparcie 41,3% wyborców.
  Czy pan prezes Jarosław Kaczyński już ogłosił, że otrzymał mandat suwerena?
  doceń 12
 • wujek_Olek
  21.10.2018 22:02
  Zycze wygranej kantydatom antynowoczesnym.
  doceń 3
 • Józef K.
  21.10.2018 22:26
  Piszę przy okazji wyborów w Krakowie, bo tylko tu można to uczynić z " wolnej stopy " . PiS te wybory wygrał pozornie , bo patrząc na statystyki plus słabą zdolność koalicyjną partii rządzącej , w większości województw będzie rządzić PO w koalicji z PSL . Również w większości dużych miast władzę sprawować będą nie-PiS-owscy prezydencji . Tak więc będzie podobna konfiguracja władzy lokalnej jak obecnie, Natomiast istotniejsze jest to ,że obecne wybory mocno potwierdzają fakt rozbicia Polski na dwa , podobne wielkością kraje : PO + PSL = ok. 40 % / PiS + Kukiz = ok. 40 % , zachód /wschód, duże miasta / mniejsze miejscowości i wsie . To jest rzeczywisty problem naszego kraju . Jeżeli nie będziemy przerzucać mostów , tylko pogłębiać rów między nami. Jeśli nie będziemy widzieć w osobie o odmiennych poglądach politycznych , współobywatela , który być może też nie pełen troski o losy naszego kraju, tylko wroga i zdrajcę, to źle to wróży przyszłości naszej Ojczyzny . Te wybory pokazują ,że druga strona politycznego sporu ma się zupełnie dobrze i musimy nauczyć się z nią współpracować ponad podziałami, przynajmniej w fundamentalnych kwestiach.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama