107,6 FM

Napływa chłodne powietrze polarne morskie

IMGW informuje: Od Europy zachodniej po częściowo środkową i wschodnią zaznacza się klin wyżu znad północnego Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem rozległego niżu nad Morza Białego oraz niżu znad Morza Jońskiego. Nad Polską przeważa wpływ płytkiej zatoki wspomnianego niżu znad Morza Białego. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i powoli będzie spadać.

W poniedziałek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. W zachodniej i północnej połowie kraju opady deszczu. Rano lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 10°C do 14°C, chłodniej na terenach podgórskich: od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wzrastający do dość silnego i tam porywy do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Wysoko w górach nad ranem opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 2°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu Zachodnim wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu zachodnim nad ranem dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie. Opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. W górach pod koniec dnia opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Przewidywana wysokość opadu: w południowej połowie kraju do 10 mm, w północnej do 15 mm, a na Pomorzu lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 6°C na północnym wschodzie do 12°C na północnym zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny, od 35 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h w głębi kraju i do 100 km/h na wybrzeżu, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 13°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, zachodni. We wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni, w drugiej połowie dnia skręcający na zachodni.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama