107,6 FM

Czaputowicz: Potrzebna będzie nowela o SN

Szef MSZ Jacek Czaputowicz powiedział w poniedziałek, że według wstępnej analizy po decyzji TSUE zawieszającej stosowanie niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym potrzebna będzie jej nowelizacja, by przywrócić na stanowiska odesłanych na emeryturę sędziów.

"Żeby wrócić (ze stanu spoczynku - PAP), to trzeba wprowadzić ustawę, taką, żeby umożliwić tym osobom, które są w stanie spoczynku powrócić. Pewnie na takich samych warunkach, jakie były przedtem" - powiedział Czaputowicz dziennikarzom w Brukseli.

Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek decyzję o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. TSUE przychylił się w pełni do wniosku KE w tej sprawie. Dziennikarze pytali o to w poniedziałek ministra spraw zagranicznych.

"Ze wstępnej analizy (wynika, że) rzeczywiście będzie potrzebna ustawa, żeby wprowadzić w życie te postanowienia. Myślę, że będzie to możliwe, bowiem stanowiska opróżnione przez sędziów, którzy przeszli w stan spoczynku, nie są zajęte" - powiedział Czaputowicz.

« 1 »
 • mee...
  22.10.2018 19:55
  Pawel nie byl apostolem, a za apostola sie podawal...Chrystus natomiast nas ostrzga przed tymi co glosza sie apostaloami, a apostolami nie sa. A swoja droga jak mozna bylo przyjac do kanonu Bibli pisma, ktore kwestionuje sam Chrystus.
  doceń 0
 • Piotr_Adamczyk
  22.10.2018 21:03
  Errare humanum est. Dobrze że min. Czaputowicz chciałby naprawić zło, jakie wyrządzili Polsce Kaczyński & Co.
  Czy Prezes na to pozwoli, czy raczej będzie chciał za wszelką cenę przeforsować swoją wizję państwa?
  doceń 5
 • Tomaszszcz
  22.10.2018 22:02
  Trybunał niemiecki orzekł że prawo niemieckie jest ważniejsze od unijnego! A nasz trybunał co robi? Śpi i ma gdzieś Polskę !
 • wues
  22.10.2018 23:31
  Pewnie się powtarzam, ale proponuje wyłączyć telewizor i włączyć myślenie. Polska jest członkiem UE co oznacza, że Polacy są obywatelami UE, a polscy sędziowie są sędziami unijnymi. Co to znaczy w praktyce? Tyle, że wyroki naszych sądów są traktowane na równi z innymi państwami UE. Jeśli TS UE uzna, że nasze sądy nie są niezależne (to jest fundament systemu prawnego wymyślony i sprawdzony bardzo wiele lat temu), to wielu Polaków może mieć z tego powodu spore kłopoty. Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo sądy nie zajmują się przyjemnymi sprawami. Zachęcam tylko poprzedników, żeby nie pisali o niemieckim prawie, "naszym" prawie itd. Sądy w całej UE maja być NIEZALEŻNE. I niemieckie i polskie i czeskie itd. Bardzo Was proszę, wyłączcie telewizor i sami poszukajcie jak to powinno działać naprawdę a potem oceniajcie, dyskutujcie, powiedzcie, że w tym i tym stwierdzeniu nie mam racji. Zapraszam :)
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama