107,6 FM

Jego gorliwa praca apostolska przeszkadzała masonerii

Czterokrotnie próbowano go zabić. Pius XII ogłosił go świętym.

Antoni pochodził spod Barcelony. Urodził się 23 grudnia 1807 r. Kiedy miał 11 lat, rozpoczął naukę w szkole średniej. Musiał ją jednak przerwać i pomagać ojcu w tkactwie. W 18 roku życia udał się do Barcelony, by tam doskonalić się w swoim zawodzie. Zapoznał się równocześnie ze sztuką drukarską, a w wolnym czasie uczył się języka łacińskiego i francuskiego. 

Od dawna jednak Antoni pragnął oddać się na służbę Bożą. Pomimo trudności materialnych wstąpił do wyższego seminarium duchownego, po którego ukończeniu otrzymał święcenia kapłańskie w roku 1835. Jego pragnieniem była praca misyjny. Wstąpił nawet do nowicjatu towarzystwa jezusowego, ale ciężka choroba zmusiła go do powrotu w rodzinne strony. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. 

Stolica Apostolska, słysząc o owocach apostolskiej pracy Antoniego, mianowała go w 1847 r. biskupem. Miał wtedy 40 lat. W dwa lata potem został arcybiskupem Santiago di Cuba. W 1850 r. z rąk królowej Hiszpanii otrzymał paliusz metropolity Kuby, jak też odznaczenie Wielkiego Krzyża. 

Gorliwa praca apostolska przeszkadzała miejscowej masonerii. Rozpoczęto tak gwałtowną kampanię przeciwko niemu, że rząd hiszpański został zmuszony do odwołania Antoniego z Kuby. Brał udział w Soborze Watykańskim I. W roku 1870 z powodu choroby musiał jednak opuścić Rzym. Zmarł 24 października 1870 r. 

W roku 1934 Pius XI wyniósł go do chwały błogosławionych, a Pius XII w roku 1950 ogłosił świętym. 

W ikonografii św. Antoni Maria Claret przedstawiany jest w stroju biskupa z regułą zakonu klaretynów w ręku. Jego atrybutem jest medalion na szyi lub krzyż na kufrze podróżnym.

« 1 »
 • DNA
  24.10.2018 09:46
  Drogi Dremor@ Nie wybielaj masonerii, która cynicznie wykorzysta każdą okazję do walki z KK, ani nie tłumacz zamachami na życie, pragnienie niepodległości, bo Antoni Maria Clarek, nie był temu winny. Mordowanie ludzie nie ma żadnego usprawiedliwienia w tym przypadku.
 • ART
  24.10.2018 11:58
  @DREMOR
  1. „Atakującym go Kubańczykom nie przeszkadzała jego praca apostolska, tylko to, że reprezentował Hiszpanię w okresie powstania niepodległościowego, mającego na celu zniesienie niewolnictwa i niepodległość Kuby”.
  Nie przeszkadzała ???
  Tak zwane „wywalczenie niepodległości” ZAWSZE odbywa się wg. pewnych schematów. Jednym z punktów tego schematu jest inspiracja i pomoc z zewnątrz dla buntowników. Chodzi głównie o pieniądze oczywiście ale i o tzw. ideologię czyli wsparcie propagandowe, broń i szkolenie wojskowe i , oczywiście, ideologiczne tzw. „bojowników” . Bez pomocy z zewnątrz wywalczenie czegoś tam jest prawie zawsze niemożliwe o czym nie raz przekonaliśmy się my, Polacy.
  . „Zniesienie niewolnictwa”??? - wolne żarty. To tylko propaganda dla ubogich. Aby usprawiedliwić w gazetach łajdactwo. Motorem takiej „pomocy” są ZAWSZE pieniądze i walka o wpływy. Kto ostatecznie wygrał Kubę? Ano ci którzy inwestowali w tzw, powstańców czyli Amerykanie. (Dopiero Fidel Castro w 1957 roku ich na jakiś czas pogonił) Na dodatek. dla zaokrąglenia rachunków „capnęli „ i Filipiny (gdzie są do dzisiaj)
  Analogie w czasach „Solidarności”.: Pamiętacie „Rozgłośnię Polską Radia Wolna Europa? Albo finansowa pomoc tzw, „związków zawodowych” z Ameryki? Czyje wojska zajęły miejsce wojsk radzieckich?
  A Popiełuszko świętej pamięci…Dlaczego został zamordowany? Czy to była „walka polityczna” czy nienawiść do religii?
  NIENAWIŚĆ DO PRAWDY!
  Popatrzcie tylko na te nasze kaprawe , małe forum: Ileż tu nienawiści do Świętego KK!!! Ma to uzasadnienie polityczne , oczywiście a ci „przyjaciele KK” którzy tu piszą , tak walcząc niby o „czystość” kleru, walczą o coś więcej. Oni chcą NIE wyeliminować KK jako polityczną przeszkodę ale po prostu GO zniszczyć!!! Dokładnie tak jak masoneria w czasach Świętego na Kubie!
  A wracając do Ciebie DREMOR. Te wybory…a konkretnie te głosowanie na układy mafijne „młodych, wykształconych, z wielkich miast”…
  DREMOR przyznam , że dziwi mnie iż ty, taki gorący orędownik uczciwości w KK któremu nawet jakieś wątpliwe , rzekome”wydarzenia: sprzed 47 lat jak w sprawie Kardynała MacCarricka nie dają spać jak dotąd nie zabrałeś głosu w sprawie wyników wyborów. (Głosu też nie zabierają i ci którzy tak MASOWO Cię popierają klikając „wartościowość” Twoich wypowiedzi)
  Czy tak zachowałbyś się gdyby w Łodzi na miejscu tej pani był , powiedzmy, arcybiskup, Paetz?
  Skąd ta Twoja dziwna tolerancja wobec wyboru prezydenta Poznania ostentacyjnego obrońcy gejów?
  DREMOR dlaczego Twoja , tak wielka tolerancja, kończy się nagle na przedstawicielach Świętego KK???
 • Gość
  24.10.2018 13:39
  Modlitwa do św. Antoniego Marii Klareta za osobę cierpiącą na nowotwór

  Święty Antoni Mario Klarecie,
  który tu na ziemi niosłeś pociechę cierpiącym,
  a także byłeś pełen miłości i serdecznego współczucia dla chorych,
  módl się za mnie teraz,
  kiedy odbierasz już nagrodę za swoje szlachetne czyny.

  Skieruj swoje miłosierne spojrzenie na… (imię chorej osoby)
  i wyproś dla niej/niego łaskę uzdrowienia, jeżeli taka jest wola Boża.
  Weź na siebie moje starania.

  Zwróć się do Niepokalanego Serca Maryi
  z prośbą o Jej przemożne wstawiennictwo,
  dzięki któremu udzielona mi zostanie ta upragniona łaska
  wraz z błogosławieństwem, które umocni moje kroki na drodze życia.

  Bądź przy mnie w godzinie śmierci
  i doprowadź mnie szczęśliwie do bram wieczności.
  Amen.

  Odmów następnie: Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.  doceń 1
 • mee...
  24.10.2018 14:21
  Bog niektorych wezmie do nieba, z 12 pokolen Jakuba, a i wzial przed Chrystusem...i prosze sobie wyobrazic, ze aniolwie zaczynaja sie do tych swietych modlic, tak jak to robia ludzie...co Bog by wowczas uczynil z tymi aniolami, nie trudno zgadnac.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama