107,6 FM

Andrzej Dziuba: wystarczy rozliczać się z obietnic

Racjonalne obietnice i rozliczanie się z nich na koniec kadencji, to doskonała recepta na wygranie wyborów - podpowiada na antenie Radia eM Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Andrzej Dziuba: wystarczy rozliczać się z obietnic (24.10.2018)
Radio eM
Jak ocenił w "Rozmowie poranka" Radia eM Andrzej Dziuba, wyzwaniem dla samorządów w nowej kadencji mogą być ewentualne zaskakujące rozwiązania wprowadzane przez rządzących Polską - jako przykład podał reformę edukacji, z którą zresztą samorządy sobie dobrze poradziły. Prezydent Tychów opowiedział się przeciwko takim nowinkom, jak np. likwidacja straży miejskich.
W samych Tychach nie zanosi się na oficjalną koalicję w radzie miasta, bo - jak tłumaczył prezydent - także do tej pory nie zawierał na piśmie koalicji, ale zapraszał do współpracy wszystkich. Skład rady miasta w Tychach będzie następujący: KWW Andrzej Dziuba – 9 mandatów, PIS – 8, PO – 5, Inicjatywa Tyska – 1, Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną – 2.
Andrzej Dziuba wygrał wybory na prezydenta w I turze z wynikiem 75, 72 %, drugie miejsce zajęła Anita Skapczyk - 24,28 %.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.