107,6 FM

Tęczowy Piątek w polskich szkołach - co może zrobić rodzic?

W najbliższy piątek 211 polskich szkół włączy się w akcję Kampanii Przeciw Homofobii. Czy rodzice muszą zgodzić się, by ich dziecko brało w niej udział?

Do akcji "Tęczowy piątek" zorganizowanej przez organizację LGBT Kampania Przeciw Homofobii przystąpiło 211 polskich szkół. W placówkach tych w najbliższy piątek zawisną plakaty promujące postulaty LGBT, dzieci otrzymają tęczowe gadżety, a nauczyciele będą przekazywać uczniom treści z poradnika, jaki szkoły otrzymały od organizatorów akcji. W materiałach tych wprost zanegowana jest katolicka etyka w zakresie seksualności. W poradniku można przeczytać m.in.:

"Zachowań potępianych przez Kościół jest wiele – masturbacja, antykoncepcja, seks przed- i pozamałżeński. Rzeczywistość społeczna rządzi się jednak własnymi prawami – osoby heteroseksualne żyją w konkubinatach, rozwodzą się i ponownie pobierają, używanie prezerwatyw jest powszechnie propagowane przez instytucje zajmujące się profilaktyką HIV/AIDS. Moralne sądy Kościoła są w tak wielu kwestiach nagminnie przez katolików ignorowane, a w tej jednej miałyby mieć absolutną moc wiążącą?" – pytają autorzy poradnika.

W innym miejscu organizatorzy akcji agitują politycznie na rzecz polityków promujących postulaty.

W ilu placówkach rodzice zostali poinformowani o tym, jakie treści będą przekazywane ich dzieciom w najbliższy piątek? Trudno powiedzieć. Prawdopodobnie jednak wielu rodziców o tym nie wie. W jaki sposób rodzice mogą przeciwstawić się takiemu działaniu szkół? Konkretne rozwiązania proponuje Ordo Iuris.

Organizacja zachęca rodziców, którzy nie chcą, by ich dzieci uczestniczyły w "Tęczowym piątku", aby pobrali oświadczenie (dostępne TUTAJ), wypełnili je i złożyli w szkole. Jest to oświadczenie, na mocy którego szkoła musi uzyskać każdorazową zgodę rodzica na uczestnictwo dziecka w zajęciach z zakresu szeroko rozumianej seksualności. Dzięki temu szkoła nie będzie mogła przeprowadzać tego typu zajęć bez wiedzy i zgody rodzica. W razie odmowy uznania oświadczenia przez szkołę instytut Ordo Iuris gwarantuje rodzicom pomoc prawną.

 

« 1 »
 • Tomaszszcz
  26.10.2018 11:27
  Dziś moja szkoła dzieci na 600 uczniów przyszło 55 , ! Brawo rodzice! Dzieci są w domach tak trzymać,
  doceń 15
 • nauczyciel i matka
  26.10.2018 14:24
  Jeżeli tego typu akcje mają uczyć uczniów, że każdego należy traktować z szacunkiem bez względu na płeć, poglądy czy orientację seksualną, to jestem za. Ale jeżeli ma się dzieciom/młodzieży wmawiać, że bycie gejem jest OK, że stosunki pozamałżeńskie są OK i antykoncepcja też - na to mojej zgody nie będzie!
  doceń 15
 • Eugeniusz_Pomorze_
  26.10.2018 19:00
  Fragment publikacji ks. Marka Dziewieckiego. BIBLIJNA WIZJA DZIECKA.
  Biblia stwierdza, że dziecko jest darem Boga, a nie dziełem człowieka (por. Ps 127). Jest ono radością dla rodziców (por. Ps 128), źródłem ich dumy (por. Ps 144), a nawet „światłością dla oczu” (Tob 10,5) i „koroną życia” (Prz 17,6). Pismo Święte ukazuje Boga jako tego, który rozmawia z dziećmi (por. 1 Sam 1-3), powołuje je już w łonie matki (Jer 1,5), opiekuje się nimi i jest ich stanowczym obrońcą (por. Wj 22, 21-22; Ps 68). Chrześcijaństwo głosi światu niezwykły fakt, że Syn Boży stał się człowiekiem i że - przychodząc do nas w ludzkiej naturze - nie pominął dzieciństwa. Bóg stał się bezbronnym dzieckiem i był na sposób syna posłuszny swojej ziemskiej Matce i Jej Małżonkowi.

  Niezwykła prawda o tym, „że Słowo odwieczne stało się dzieckiem, rzuca na ludzkie dziecko jakiś blask wieczności i ta właśnie prawda chrześcijańskiej koncepcji tajemnicy dzieciństwa służyć może obecnie za przeciwwagę przewrotnych iluzji” (H. U. von Balthasar, Die Ganze im Fragment, Eisiedeln 1963, s. 282). Jezus - sam zagrożony w swym istnieniu zaraz po narodzeniu w betlejemskiej grocie - jest największym w całej historii ludzkości obrońcą i orędownikiem praw dzieci. To On stanowczo mówi do swoich uczniów: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie!” (Mt 19, 13-15).

  Dzieci są dla Jezusa równie ważne jak dorośli. On błogosławi dzieciom i stawia je nam, dorosłym, za wzór do naśladowania: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego” (Mt 18, 3). Jezus wręcz utożsamia się z dziećmi i z ich losem: „Kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje” (Mt 18, 5). W niezwykle twardych słowach Jezus ostrzega dorosłych przed krzywdzeniem dzieci: „Kto by się stał powodem do grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza” (Mt 18, 6). Biblia ukazuje zatem Boga jako najbardziej niezawodnego obrońcę dzieci. W tym kontekście nie zaskakuje nas już fakt, że Jezus objawia nam Boga-Ojca jako serdecznego Tatusia, bo to właśnie oznacza biblijny termin - abba.
  doceń 32
 • gosc
  30.10.2018 09:54
  Rząd PiS powinien natychmiast wypowiedzieć podpisana przez PO konwencje stambulską.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama