107,6 FM

Drukarnia archidiecezjalna zauważona

Katowicki zakład poligraficzny zdobył wyróżnienie w konkursie na książkę edytorsko doskonałą.

Drukarnia archidiecezjalna z siedzibą przy ul. Wita Stwosza w Katowicach została doceniona za druk i oprawę książki wydanej przez ASP w Katowicach pt. "Roman Starak. Ponad czasem".

Książka poświęcona życiu i twórczości Romana Staraka, artysty, grafika i wykładowcy wydana jest wyjątkowo ładnie. - Proszę spojrzeć na ten kolor - mówi Tomasz Kałuski, pracownik wyróżnionej drukarni, wskazując na wydruk grafik artysty. - Wydaje się, że to jest czerń, a przy precyzyjnym oglądzie można tu dostrzec kilka kolorów.

Dużo pracy drukarnia poświęciła również samej okładce, składającej się z dwóch różnych części. Niektóre zamieszczone na niej napisy zostały wydrukowane, inne - wytłoczone.

Konkurs EDYCJA - na książkę edytorsko doskonałą - jest organizowany od 1999 r. przez miesięcznik "Wydawca".  

W tym roku 32 oficyny zgłosiły ponad 60 książek. Oceniło je jury w składzie: prof. Lech Majewski (ASP w Warszawie, przewodniczący jury), Robert Parso (prezydent Międzynarodowego Triennale Plakatu w Trnavie, Słowacja), Andrzej Palacz (redaktor naczelny "Wydawcy").

Nagrody i wyróżnienia zostały tradycyjnie wręczone podczas 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Nagrodzone zostało Wydawnictwo Dwie Siostry, Agora i Centrum Kultury w Lublinie, natomiast sześciu wydawców otrzymało wyróżnienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama