107,6 FM

Wałęsa odmawia udziału w obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Były prezydent Lech Wałęsa poinformował na swoim prywatnym profilu na Facebooku oraz na stronie oficjalnej, że otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy zaproszenie na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ale "odmawia" udziału.

Były prezydent zamieścił link do artykułu wp.pl zatytułowanego "Byli prezydenci bez zaproszeń na obchody 100-lecia niepodległości. »Tylko kardynał wysłał«". Zgodnie z treścią artykułu byli prezydenci - Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa - mieli jeszcze nie otrzymać zaproszenia na oficjalne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

We wtorek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapowiedział, że na uroczyste obchody 11 listopada prezydent Andrzej Duda będzie zapraszał byłych prezydentów i premierów.

"Ja otrzymałem, ale odmawiam" - napisał Wałęsa w sobotę. odnosząc się do artykułu.

Natomiast Komorowski, pytany w piątek w Radiu Zet, czy dostał już zaproszenie na obchody 100. rocznicy niepodległości, odparł, że "pewnie tak", ponieważ co roku otrzymywał takie zaproszenie. Na pytanie, czy się na nie wybiera, b. prezydent przyznał, że ma z tym "bardzo poważny problem".

Prezydent Andrzej Duda zaapelował o wspólne obchody święta m.in. w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". "Chciałbym, żebyśmy razem poszli w Marszu Niepodległości, i jest to kwestia odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Stańmy obok siebie i pokażmy ludziom, że można być razem. Można się nie gryźć. Tak jak usiadłem z (szefem Rady Europejskiej) Donaldem Tuskiem i nie rozmawiałem z nim o moim stosunku do decyzji, które są podejmowane w Radzie Europejskiej" - powiedział Andrzej Duda.

« 1 »
 • Tomaszszcz
  29.10.2018 11:45
  ZDRAJCA ! SBEK BOLEK! SPRZEDAŁ POLSKĘ ZA PIENIADZE OD KOMUCHÓW !
  doceń 18
 • gosc
  29.10.2018 12:32
  No i dobrze, mała strata - krótki żal
  doceń 15
 • W
  29.10.2018 14:20
  Podobno Prezydent też nie bierze udziału w marszu 11 listopada...
 • Katolik k
  29.10.2018 14:58
  Jak juz sobie pouzywaliscie to pomyslcie czy PiS nie powinien najpierw przeprosic za klamstwa i kalumnie jakie w kierunku Walesy i Komorowskiego rzucal.Zaden z was po czyms takim by zaproszenia nie przyjal
  doceń 13

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama