107,6 FM

Twitter zablokował konta Kai Godek i Fundacji Życie i Rodzina

Powód: post o aborcji przedstawia "przemoc w zbyt wyrazistej formie".

Twitterowe konto Kai Godek zostało zablokowane w sobotę, bo do jednej z wiadomości działaczka na rzecz ochrony życia poczętego załączyła link prowadzący do zdjęcia dziecka zabitego w wyniku aborcji. Treść tweeta opublikowanego przez Godek brzmiała następująco:

Witajcie po wyborach! Niektórzy odzywali się wcześniej, że przed wyborami nie można zajmować się aborcją.  No to  teraz już można. Czekamy i się niecierpliwimy, w szpitalach mordują ludzi! 3-4 dobre głosowania i dzieci są uratowane.

Natomiast uzasadnienie blokady, jaki otrzymała brzmi:

Naruszenie naszych zasad  dotyczących zakazu publikowania multimediów przedstawiających nieuzasadnione okrucieństwo. Nie wolno publikować multimediów przedstawiających przemoc w zbyt wyrazistej formie (np. silne obrażenia ciała lub tortury). Oglądanie tego rodzaju treści może być szkodliwe, szczególnie jeśli zostały one opublikowane w celu wyrażenia pochwały dla okrucieństwa lub sadystycznych praktyk.

Twitter zablokował konta Kai Godek i Fundacji Życie i Rodzina   Jeden z użytkowników Twittera, komentując blokadę i jej uzasadnienie, napisał, że "Twitter, blokując Panią Kaje Godek, bardzo celnie w swojej nieświadomości określił, czym jest aborcja".

W poniedziałek zablokowane zostało również konto twitterowe Fundacji Życie i Rodzina, na czele której stoi Kaja Godek.

« 1 »
 • Eugeniusz_Pomorze_
  29.10.2018 21:49
  No proszę "postępowy" Twitter zablokował konto Pani Kaji Godek ponieważ: "naruszył ich zasady dotyczących zakazu publikowania multimediów przedstawiających nieuzasadnione okrucieństwo." - Ale już takie pakistańskie konto #HangAsia, czyli "powiesić Asię", nawołujące pakistańskich muzułmanów do powieszenia Chrześcijanki Asii Bibi tak baaardzo "wrażliwemu" Twitterowi jak widać zupełnie nie przeszkadza...!
  A swoją drogą w jednej sprawie Twitter ma rację - ABORCJA, to rzeczywiście jest NIEUZASADNIONE OKRUCIEŃSTWO!
  Ale już takie wieszanie Chrześcijan (i Chrześcijanek!) to dla Twittera nie jest "nieuzasadnione okrucieństwo"! - Nie przeszkadza też zresztą i feministkom, jak widać..., bo w tej sprawie siedzą cicho!
  doceń 26
 • mrvn
  29.10.2018 21:51
  Fundacja pani Godek zdaje się nie rozumieć, że cel nie uświęca środków. Pokazywanie zakrwawionych i poszarpanych ludzkich zwłok nie jest sposobem na przeciwdziałanie zabójstwom.

  Drodzy Państwo, powiedzcie mi, czy życzylibyście sobie, żeby przy drodze, którą wozicie/prowadzicie swoje dzieci do szkoły pojawiły się plakaty przedstawiające zmasakrowane zwłoki osób, które zginęły w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę? Rozszarpane ciała, oderwane głowy i ręce? Przecież cel szczytny, zniechęcić do prowadzenia po pijaku.

  To teraz proszę sobie wyobrazić szpital, przed którym protestuje Fundacja. Na plakatach rozszarpane dzieci. I oglądają to przez okna szpitala osoby, które może właśnie straciły kogoś bliskiego, może dziecko.

  Dalej uważacie to za stosowne?

  Decyzja Twittera była tu słuszna. Mają regulamin. Jest zakaz prezentowania treści drastycznych i makabrycznych. Pani Godek takie zaprezentowała. Dostała bana. Wszystko jest dobrze.
  Że nie blokuje symetrycznie - może, jeśli Wam to przeszkadza, zacznijcie zgłaszać takie przypadki. Panie Eugeniuszu, zgłosił Pan to konto administracji Twittera?
  doceń 11
 • md
  30.10.2018 07:40
  Pani Godek złamała regulamin publikując w swoim poście drastyczne zdjęcia i złamała tym samym regulamin, który jest jasny. O tym oczywiście powyższy post nie wspomina, prawda? Nie podoba się regulamin, to nie używaj Twittera.
  doceń 10
 • tadeuszogorek
  30.10.2018 08:07
  Poprzez wyrazistą kampanię Kaja Godek wyraźnie udowadnia, że lobby proaborcyjne i propedalskie KŁAMIE mówiąc o "usunięciu zlepka komórek". Udowadnia, że chodzi o MORD NA DZIECIACH.
  Feministki, homozboczeńcy i aborcjoniści CHCĄ mordować nienarodzone dzieci, a jednocześnie wiedzą, że PRAWDA uderza w nich. Dlatego lewacki Twitter ma taki problem z PRAWDĄ.
  Ale to PRAWDA wyzwala, a nie lewackie KŁAMSTWA.
  doceń 14

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama