107,6 FM

Polacy walczą o medal mistrzostw świata w amp futbolu

Choć każdy z nich nie ma nogi, to piłka nożna w ich wykonaniu jest niesamowicie widowiskowa. Wygrali już trudny mecz z Kolumbią.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej, w której grają zawodnicy po jednostronnej wadzie lub amputacji kończyny dolnej (w przypadku bramkarzy - górnej). Coś, co wydawało by się na pierwszy rzut oka nie możliwe, okazuje się niezwykle widowiskowym sportem, w którym Polacy odnoszą spektakularne sukcesy. W rozgrywanych przed rokiem Mistrzostwach Europy Biało-Czerwoni wywalczyli trzecie miejsce i brązowy medal, pokonując w decydującym o medalu meczu Hiszpanów.

Obecnie reprezentacja Polski walczy na Mistrzostwach Świata w Meksyku. W swoim pierwszym - rozegranym w poniedziałek - meczu wygrali 1:0 z Kolumbijczykami. Kolejnym rywalem Polaków jest drużyna z Kostaryki, z którą Biało-Czerwoni zagrają już dziś, we wtorek o godzinie 23:00 czasu polskiego. Transmisję można obejrzeć na stronach internetowych TVP Sport i profilu fejsbukowym Amp Futbol Polska. Warto przekonać się na własne oczy jak widowiskowy to sport i kibicować naszym.

Zobacz zwycięskiego gola w meczu z Kolumbią:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama