107,6 FM

13. Gorczycki Festiwal, Chorzów, Radzionków, Bytom, Katowice i inne śląskie miasta, od 8 listopada do 12 grudnia

Dwadzieścia jeden koncertów z udziałem znakomitości polskiej i światowej sceny muzycznej odbędzie się od 8 listopada do 9 grudnia 2018 roku. Gorczycki Festiwal to największa impreza muzyczna województwa śląskiego z udziałem czołowych artystów świata.

Patronem festiwalu jest Ślązak Grzegorz Gerwazy Gorczycki, najwybitniejszy polski kompozytor muzyki barokowej, zwany polskim Händlem. Gorczycki urodził się w Rozbarku (dzisiaj dzielnicy Bytomia) w rodzinie wolnych kmieci.

Tegoroczny Festiwal zostanie oficjalnie zainaugurowany 8 listopada 2018 roku w Chorzowskim Centrum Kultury z udziałem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia w ich autorskim widowisku muzycznym „Camerata Silesia śpiewa Chopina”.

Program festiwalu - tutaj.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama