107,6 FM

Z południa napływa ciepłe powietrze polarne morskie

IMGW informuje: Europa zachodnia i północno-zachodnia jest w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Hiszpanią. Pozostałą część kontynentu, w tym i Polskę, obejmuje klin wyżu znad Rosji. Z południa napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosło.

W środę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11°C, 12°C na północnym zachodzie, od 14°C do 18°C w centrum kraju, do 20°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu Wschodnim oraz Podkarpaciu okresami duże, na Podkarpaciu również lokalnie całkowite. We wschodniej połowie kraju miejscami silne zamglenia i lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 3°C, 4°C na północy do 9°C na południu i 10°C na południowym wschodzie, chłodniej na obszarach podgórskich, około 2°C. Wiatr na wschodzie kraju słaby, na pozostałym obszarze również umiarkowany, w rejonach podgórskich nad ranem dość silny i porywisty, na zachodzie okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 85 km/h.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu Wschodnim okresami duże, a rano na Podkarpaciu również całkowite. Początkowo na wschodzie kraju miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 13°C, 15°C na północy do 20°C, 22°C na południu i południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, w rejonach podgórskich do 80 km/h, na szczytach Sudetów w porywach do 85 km/h, wysoko w Tatrach do 110 km/h, południowy i południowo-wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 16°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie małe. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna około 9°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 19°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama