107,6 FM

Blisko 1,5 tys. kozic w Tatrach

Zakończyło się jesienne liczenie zwierząt, które są symbolem Tatr.

Podczas tegorocznego, wspólnego liczenia kozic w polskich i słowackich tatrach zaobserwowano aż 1431 osobników tego gatunku. Choć kozice przemieszczają się po obu stronach polsko-słowackiej granicy, tradycyjnie wyniki liczenia dzieli się na obserwacje po stronie słowackiej i polskiej. U naszych południowych sąsiadów zaobserwowano tym razem 1010 kozic, w tym 75 młodych, urodzonych wiosną tego roku, a po polskiej stronie 421 kozic, w tym 46 młodych.

Zdaniem przedstawicieli TANAP to bardzo wysoki i niespodziewany wynik. Tej jesieni naliczono blisko 200 kozic więcej niż przed rokiem. Wynik jest tym bardziej zaskakujący, że wiosenne liczenie przyniosło wyniki niskie, sugerujące, że śnieżna zima znacząco zredukowała populację. Prawdopodobnie jednak złe warunki atmosferyczne podczas wiosennego liczenia przyczyniły się do niedokładnych szacunków. Liczenie jesienne odbywało się natomiast przy doskonałej pogodzie.

Choć kozice przemieszczają się po obu stronach polsko-słowackiej granicy, tradycyjnie wyniki liczenia dzieli się na obserwacje po stronie słowackiej i polskiej. U naszych południowych sąsiadów zaobserwowano tym razem 1010 kozic, w tym 75 młodych, urodzonych wiosną tego roku, a po polskiej stronie 421 kozic, w tym 46 młodych.

W trwającej dwa dni akcji liczenia kozic brało udział ponad 200 osób z Polski i Słowacji. 

« 1 »
  • nika
    05.11.2018 14:29
    A może kozice wiedziały o liczeniu i specjalnie biegały to tu, to tam, podbijając statystykę.... ;-)
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama