107,6 FM

Tysiące dzieci wspólnie zaśpiewają hymn

Ponad 16 tys. przedszkoli i szkół chce wziąć udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". Najwięcej zgłoszeń do ministerstwa napłynęło między innymi z województwa śląskiego.

Projekt patriotyczny, organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, zakłada, że 9 listopada, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 szkoła czy przedszkole zorganizuje wspólne odśpiewanie czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego".

- Zapraszamy wszystkich do dokumentowania bicia "Rekordu dla Niepodległej" i umieszczania zdjęć oraz filmów z akcji na swoich stronach internetowych oraz profilach na portalach społecznościowych - zachęca rzecznik MEN Anna Ostrowska. - Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii każdego przedszkola, szkoły i placówki oświatowej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.

Placówka oświatowa, która chciałaby włączyć się w niecodzienną akcję w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, proszona jest o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej w strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej na stronie MEN. Można to zrobić do 8 listopada do godz. 12. Do tej pory ponad 16 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych zgłosiło chęć udziału w akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama