107,6 FM

Bądźmy cierpliwi

Przyjdzie czas. Łk 17,22

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest».

Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „Oto tu”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, jaśnieje od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego.

Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie».


Bądźmy cierpliwi. Przyjdzie czas wypełnienia. Przyjdzie czas, kiedy jedni będą się smucić, a inni cieszyć z innego powodu niż dziś. Przyjdzie czas, gdy zobaczę, że warto było się modlić, chodzić do kościoła, mieć jedną żonę czy jednego męża. Przyjdzie czas, że będę spełniony, spokojny, pełen sytości Boga. Przyjdzie czas… Wpierw jednak muszę, jak On, wiele wycierpieć i być odrzucony przez to pokolenie. Niech już dziś królestwo Boże będzie w nas, zanim jutro rozleje się na wszystkich tego godnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Albert
  15.11.2018 10:07
  " Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest»." Jest pośród tych, którzy pełnią Wolę Ojca, czyli żyją według Dekalogu i są miłosierni. Trzeba tylko jeszcze wiedzieć jak należy żyć według Dekalogu i co to znaczy być miłosiernym, a z tym jest u nas strasznie krucho.
  doceń 1
 • Gabriela
  15.11.2018 16:07
  Chodzić do kościoła czy raczej w Kościele być?
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.