107,6 FM

Zupa w Kato świętuje pierwsze urodziny

Możesz wziąć udział w niecodziennych urodzinach, gotując zupę dla potrzebujących albo zrzucając się na prezenty dla ubogich.

Wielkie świętowanie odbędzie się w niedzielę 18 listopada w Światowy Dzień Ubogich. Ustanowił go papież Franciszek.  

W Katowicach w obchody tego dnia wpisują się pierwsze urodziny Zupy w Kato. Jest to inicjatywa, podczas której wolontariusze co tydzień w czwartek gotują zupę, robią kanapki i ciepłe napoje. Później na katowickim placu Przyjaciół z Miszkolca jedzeniem dzielą się z innymi, zwłaszcza z osobami ubogimi i bezdomnymi. Przede wszystkim jednak czwartkowe gotowanie jest okazją do spotkania z drugim człowiekiem oraz rozmowy, bez podziałów i uprzedzeń.

Organizatorzy katowickiego Światowego Dnia Ubogich wkrótce przedstawią jego pełny program. 18 listopada chcą m.in. z wszystkimi uczestnikami święta podzielić się posiłkiem i rozdać prezenty.

Z myślą o tym ogłosili zbiórkę pieniędzy, która jest dostępna pod tym adresem: www.zrzutka.pl/mdyp5u. Każda wpłata przełoży się na konkretne produkty. 1 zł to miska i łyżka, które będą wykorzystane podczas wspólnego posiłku. 15 zł oznacza mniejszą część prezentu (środki czystości), 35 zł większą (czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki). 50 zł pozwoli zakupić cały prezent dla jednej osoby (środki czystości, czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki, środki czystości).

Alternatywnie do 15 listopada można przekazać gotowy prezent (czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki, mydło w kostce, maszynki do golenia) albo jego część. Produkty można przekazać w Klubie Wysoki Zamek (Katowice, ul. Gliwicka 96a), w czwartek podczas Zupy w Kato od 16.30 do 20.00 albo w siedzibie Wspólnoty Dobrego Pasterza (Katowice, Opolska 9), w każdy poniedziałek i wtorek od 10.00 do 18.00 oraz w czwartek od 12.00 do 17.00.

Razem z prezentami można przekazać wyrazy wsparcia dla konkretnej osoby w potrzebie. - Może to być list, cytat podnoszący na duchu, rysunek czy inna próba dotarcia do drugiego człowieka z dobrym przekazem. To, co przygotujesz, wzbogaci konkretny prezent. Znaczący dodatek można dołączyć do ofiarowanych produktów albo przesłać go na zupawkato@gmail.com - zachęcają organizatorzy.

W przygotowania do listopadowego święta można się zaangażować także jako wolontariusz Zupy w Kato. - Jesteśmy otwarci na każdą osobę dobrej woli, która nie lubi podziałów i w każdym chce widzieć człowieka. Będziesz mile widziany, widziana nie tylko podczas nadchodzącego święta. Czekamy na Ciebie co czwartek od 16.30 w Klubie Wysoki Zamek (wspólne gotowanie) i od 19.00 na placu Przyjaciół z Miszkolca przy ul. Sokolskiej (spotkanie przy zupie) - mówią przedstawiciele Zupy w Kato.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama