107,6 FM

Morawiecki: Organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić jego spokojnego przebiegu

- Nie chcemy uczestniczyć w imprezie, na której mogą znaleźć się również prowokatorzy, a organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić spokojnego przebiegu manifestacji - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że rząd prowadził rozmowy z organizatorami Marszu Niepodległości i próbował przekonać, by był to "marsz państwowy; potężna i radosna manifestacja na 100-lecie Niepodległości".

"Niestety, środowiska organizujące ten marsz nie zgodziły się, by powiewały na nim wyłącznie biało-czerwone flagi, żeby nie było żadnych transparentów. W związku z taką postawą zrezygnowaliśmy z udziału w  tej manifestacji" - powiedział szef rządu.

Morawiecki potwierdził, że był to jedyny powód, dla którego nie weźmie udziału w Marsz Niepodległości.

"Wiemy bowiem, co się działo rok temu - znalazła się grupka osób: przysłowiowa łyżka dziegciu w beczce miodu, która zepsuła całą uroczystość, cały marsz. Nie chcemy uczestniczyć w imprezie, na której mogą znaleźć się również prowokatorzy, a organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić spokojnego przebiegu manifestacji, nie są w stanie zagwarantować, że nie dojdzie do żadnych prowokacji" - dodał szef rządu.

Premier zaprosił również wszystkich, w tym polityków opozycji, na piknik patriotyczny "Urodziny Niepodległej", który odbędzie się 11 listopada w Warszawie. "Od wczesnego popołudnia do wieczora zapraszamy całe rodziny do radosnego świętowania. Odzyskanie Niepodległości, powrót do państwowości to epokowe wydarzenia i dlatego chcemy, by to świętowanie przebiegło godnie i jednocześnie z uśmiechem na twarzy" - powiedział Morawiecki.

« 1 »
 • Mîchā'ēl
  07.11.2018 16:58
  Premierze, a orzeł z czekolady też będzie?
 • mee...
  07.11.2018 17:31
  To, w tym raku, pis nie jedzie do Krakowa...bo, w tym roku zmienili spiewke. Ale obluda...
  doceń 4
 • marek
  08.11.2018 07:30
  premier i prezydent ręka w rekę stanęli w szeregu i po stronie H.Gronkiewicz-Waltz,w celu tłumienia ruchu narodowego.
  doceń 1
 • adam
  09.11.2018 09:46
  Działania Morawieckiego tylko potwierdzają fakt, że PO i PiS potrzebują siebie, by trwać u władzy. Wspólnie obalą każdego, kto może im zagrozić.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama