107,6 FM

Wspólny biało-czerwony Marsz "Dla Ciebie, Polsko"

Na czele marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stanie prezydent Andrzej Duda wraz z zaproszonymi gośćmi; potem będą szły grupy rekonstrukcyjne i uczestnicy marszu.

W Święto Niepodległości o godz. 15 rozpocznie się wspólny biało-czerwony Marsz pod hasłem "Dla Ciebie Polsko", organizowany pod patronatem narodowym prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Od ronda de Gaulle'a do ronda Dmowskiego będą stały pojazdy wojskowe, pododdziały piesze z setką flag, wojsko, potem  samochody zabezpieczające i czoło marszu, czyli prezydent Andrzej Duda i wszyscy goście, wśród nich kombatanci.

Gdy przejdzie czoło marszu, zostaną otworzone ulice dla pozostałych uczestników. Jak zapowiada MON, członkowie i sympatycy organizacji narodowych nie będą oddzieleni.

W sobotę szef MSWiA Joachim Brudziński w radiu RMF FM przypomniał, że marsz ruszy o godz. 15 według ustalonego scenariusza, z ronda de Gaulle'a do ronda Waszyngtona. Na przodzie marszu będzie szło - jak wskazał - "wojsko, kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego, orkiestra Wojska Polskiego, kombatanci, harcerze", a następnie sektor służb zapewniających bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie oraz wszyscy obywatele. "

- Mam nadzieję, że będzie bardzo wiele rodzin, że będzie bardzo wiele młodych zakochanych ludzi; będzie okazja, żeby iść pod rękę - zapowiedział szef MSWiA Joachim Brudziński w radiu RMF FM. Zapewnił, że podczas marszu "będzie wystarczająco dużo policjantów na ulicach Warszawy, żeby zapewnić im bezpieczeństwo.

W piątek przed północą zakończyły się negocjacje i doszło do porozumienie między stroną rządowa i Stowarzyszeniem „Marsz Niepodległości” ws. marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Poinformowali o tym PAP szef KPRM Michał Dworczyk oraz rzecznik Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Damian Kita.

Przedstawiciele obu stron opracowali wspólny komunikat, w którym zapraszają wszystkich w niedzielę 11 listopada na godzinę 14 na Rondo Romana Dmowskiego. Poinformowali także, że o godzinie 15 przewidziane jest przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego.

"Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości” to uroczystość państwowa organizowana przez władze Rzeczypospolitej. Zaproszeni są Wszyscy. Przyjdźmy tylko z biało-czerwonymi flagami! Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna!" - zaapelował prezydent Andrzej Duda na Twitterze. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama