107,6 FM

Morawiecki: Sto lat temu miliony marzeń ziściły się w jednej idei - Niepodległej

Sto lat temu miliony marzeń ziściły się w jednej idei - Niepodległej - napisał w niedzielę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że mimo różnic i trudnych lat Polacy pokazali, że potrafią wspólnie tworzyć wielkie dzieło. Zaapelował, by dziś wszyscy pokazali, że łączy nas Polska.

"Sto lat temu miliony marzeń ziściły się w jednej idei - Niepodległej. Pomimo tylu różnic, tylu trudnych lat, Polacy pokazali, że potrafią wspólnie tworzyć wielkie dzieło. Choć naród budują zarówno podobieństwa, jak i różnice, pokażmy dziś wszyscy, że łączy nas Polska!" - napisał szef rządu.

11 listopada 2018 roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości; w całym kraju odbywają się uroczystości związane z obchodami święta.

100 lat temu Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu; w 1937 r. Sejm RP ustanowił w dniu 11 listopada państwowe obchody Święta Niepodległości.

Władze komunistyczne zalegalizowały 11 listopada jako Narodowego Święto Niepodległości dopiero 15 lutego 1989 r.

« 1 »
 • Katolik k
  11.11.2018 09:05
  No to Premierze pokaz to i zacznij od siebie i swojej partii na poczatek ,kruciutkie przepraszam za "zdradzieckie mordy" czy "geny zdrady"i takie tam jakimi obrzucaliscie przeciwnikow a zobaczy Pan,ze rzeczywiscie narod na to pozytywnie odpowie.Walac w drugiego inwektywami i wzywanie go aby sie z tym pogodzil w imie Polski bedzie wywolywalo zawsze odwrotny skutek.No przeciez Panu Premierze chodzi o Polske? Czy myle sie?
 • tantkiewicz
  11.11.2018 09:24
  Ps 127, 1 Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
  Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
  strażnik czuwa daremnie.

  Moldly sie w intecji OJCZYZNY aby PAN JA budowal i strzegl.
 • wioo
  11.11.2018 14:10
  Halo, coś tu nie gra. Na uroczystościach bądź co bądź PAŃSTWOWYCH nie ma prawie połowy posłów, bądź co bądź ważnych FUNKCJONARIUSZY Państwa. Prawdopodobnie czują się funkcjonariuszami jakiegoś innego państwa, a nie tego. No to jazda, Panowie, oddawać mandaty, a po dietę do tamtej innej kasy!!!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama