107,6 FM

Policja: Zdjęcie Forza Nuova zrobione w 2017 r. we Włoszech - nie podczas warszawskiego marszu

Krążące w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiające członków organizacji Forza Nuova zostało zrobione w 2017 r. we Włoszech, nie podczas niedzielnego marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości - poinformowano na oficjalnym profilu policji na Twitterze. Proszę takimi zdjęciami nie wprowadzać w błąd opinii publicznej! - zaapelowano.

W niedzielę na mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie członków włoskiej organizacji Forza Nuova, unoszących podczas demonstracji prawe ręce w geście faszystowskiego pozdrowienia. Według towarzyszących zdjęciu podpisów, miało być ono zrobione podczas marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, który przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy.

Do sprawy zdjęcia odniesiono się na oficjalnym profilu policji na Twitterze.

"Zdjęcie z 8 grudnia 2017 r. zrobione we Włoszech. Domyślamy się, że niektórzy oczekiwali burd, ale dzięki @PolskaPolicja było bezpiecznie. Proszę takimi zdjęciami nie wprowadzać w błąd opinii publicznej!" - zaapelowano.

Z udziałem prezydenta i premiera przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Policja szacuje, że uczestniczyło w nim 250 tys. osób.

W marszu uczestniczyli również przedstawiciele Forza Nuova.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama