107,6 FM

Uratowana przed śmiercią, wciąż jest w niebezpieczeństwie

Parlamentarzyści z całego świata wspierają Asię Bibi. Napisali list otwarty do premiera Pakistanu.

Ponad 230 parlamentarzystów podpisało list otwarty do pakistańskiego premiera. Wzywają w nim rząd, by pomógł w bezpiecznym opuszczeniu kraju przez Asię Bibi i osoby zagrożone z powodu jej uniewinnienia. Źródła wskazują, że do tej pory nie pozwolono jej opuścić Pakistanu, a zachodnie kraje nie są zbyt chętne, by udzielić jej azylu.

"Po tym wszystkim, co przeżyła Asia Bibi, jesteśmy zaniepokojeni faktem, że europejskie rządy wydają się niechętne udzieleniu azylu w tej krytycznej godzinie. Życie Bibi znajduje się w skrajnym niebezpieczeństwie i nikt tak jak ona nie zasługuje na schronienie. Jesteśmy wdzięczni za ponad 230 parlamentarzystów z różnych krajów o różnych poglądach politycznych, którzy podnieśli głos i solidaryzują się z Asią Bibi. Wzywamy rząd Pakistanu, aby zapewnił bezpieczny wyjazd z kraju Bibi i jej rodzinie"

- powiedział Paul Coleman, dyrektor wykonawczy ADF International - globalnej organizacji praw człowieka.

Asia Bibi spędziła osiem lat w celi śmierci, niedawno została uniewinniona przez Sąd Najwyższy w Pakistanie. Wcześniej została oskarżona o bluźnierstwo. W odpowiedzi na decyzję Sądu Najwyższego, miały miejsce gwałtowne demonstracje fundamentalistów wzywających do jej egzekucji. Jej życie wciąż jest w niebezpieczeństwie.

« 1 »
  • Katolik k
    14.11.2018 06:09
    Przykro sie to czyta.Jedynie podobno ta bezideowa dzenderowo lewacka EU ta chrzescjanke zaprosila.Wszystkie inne wartosci nagle ucichly a tak bebnily i rozancami wymachiwaly i ilez to poboznych zapewnien bylo...Podoba mi sie taki dzender.Nie wiem co to jest ten lewak i dzender ale jest ludzki w przeciwienstwue do tych wszystkich innych.Wylazlo szydlo u worka...
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama