107,6 FM

Łódź: Niektóre chrzty i bierzmowania do powtórki

Kuria łódzka informuje, że sakramenty udzielane w jednej ze wspólnot mogą być nieważne.

Komunikat opublikowany na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej odnosi się do działającej w Łodzi wspólnoty o nazwie Zakon Braci Mniejszych Miłosierdzia Bożego z siedzibą w Łodzi przy ul. Gdańskiej 143/1U. Choć nazwa sugeruje związek z zakonem franciszkańskim, w rzeczywistości nie jest to wspólnota działająca w jedności z Kościołem katolickim.

Do kurii metropolitalnej łódzkiej wpłynęły zapytania dotyczące ważności tych sakramentów. Z komunikatu podpisanego przez kanclerza kurii, ks. dra Zbigniewa Tracza, dowiadujemy się, że - po konsultacji z Zespołem ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną KEP - istnieją poważne wątpliwości co do godziwości, a nawet ważności udzielonych w tej wspólnocie sakramentów chrztu i bierzmowania. W związku z tym istnieje konieczności ich warunkowego powtórzenia.

Publikujemy treść komunikatu:

W związku z zapytaniami kierowanymi do nas, Kuria Metropolitalna Łódzka – po konsultacji z Zespołem ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną KEP – uprzejmie informuje, że istnieją poważne wątpliwości co do godziwości, a nawet ważności sakramentów: Chrztu św. i bierzmowania udzielanych we wspólnocie tzw. „Zakonu Braci Mniejszych Miłosierdzia Bożego” z siedzibą w Łodzi przy ul. Gdańskiej 143/1U. W związku z powyższym istnieje konieczności ich warunkowego powtórzenia.

ks. dr Zbigniew Tracz
Kanclerz Kurii

SPROSTOWANIE: W pierwszej wersji tekstu błędnie podaliśmy informację, że Zakon Braci Mniejszych Miłosierdzia Bożego należy do Kościoła Starokatolickiego RP, za co przepraszamy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama