107,6 FM

"Magnifica" rośnie w Katowicach

Dzięki aplikacji telefonicznej "wCOP drzewo", nawiązującej do grudniowego szczytu klimatycznego COP24, mieszkańcy Katowic sami wskazują miejsca sadzenia nowych drzewek.

Jarząb mączny "Magnifica" to pierwsze drzewo zasadzone w Katowicach właśnie dzięki tej aplikacji. Lokalizację przy ul. Sobieskiego wskazał mieszkaniec ul. Gliwickiej. "Szkoda patrzeć, jak marnuje się taki kawałek zieleni, której w tej okolicy jest tak niewiele" - napisał w uzasadnieniu.

Aplikacja "wCOP drzewo" jest prosta w obsłudze. Użytkownik zaznacza punkt na mapie, gdzie jego zdaniem powinno pojawić się nowe drzewko, dodaje opis, a system automatycznie przyjmuje wnioski i odrzuca je w przypadku terenów prywatnych. Następnie każdy wniosek weryfikują urzędnicy w jednostkach miejskich.

Narzędzie "wCOP drzewo" powstało we współpracy z Fundacją Gdańską, na bazie gdańskiej aplikacji Bank Nasadzeń Drzew. Zgodnie z założeniami akcji wnioskodawcy będą zawsze informowani o dacie i godzinie zasadzenia drzewa w wybranym przez nich miejscu.

Szczyt Klimatyczny (COP24) odbędzie się w Katowicach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. Uczestnicy wydarzenia, a wśród nich reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści czy przedstawiciele przedsiębiorców, będą obradować w celu wyznaczenia najważniejszych kierunków ochrony klimatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama