107,6 FM

10-latka uratowała rodzinę

Kiedy Gabrysia z Szydłowca zauważyła, że w domu pali się butla gazowa, wezwała wszystkie potrzebne służby.

Zgłoszenie o płonącej butli gazowej dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu otrzymał w poniedziałek około dziesiątej. Telefonująca dziewczynka podała, że w mieszkaniu są niesłyszący rodzice oraz jej 7-letnia siostra.

Gdy policjanci przybyli na miejsce, strażacy na podwórku dogaszali zbiornik z gazem. Z domu wynieśli go rodzice dziewczynki, ale poważnie się przy tym poparzyli. Ratownicy medyczni zabrali ich do szpitala. Gabrysią i jej młodszą siostrą zaopiekowała się ich babcia.

"Gdy 10-letnia Gabrysia zobaczyła palącą się w mieszkaniu butlę gazową, zaalarmowała rodziców, a sama zadzwoniła pod numer alarmowy i powiadomiła pogotowie gazowe" - informuje w komunikacie st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Jej zdaniem, to przede wszystkim dzięki 10-letniej dziewczynce, która wezwała służby ratunkowe, nie doszło do tragedii. Gabrysia opowiedziała o wszystkim policjantom.

"Kiedy usłyszała od nich słowa uznania, powiedziała, że wiedziała co robić, bo w szkole poznała numery alarmowe, a codzienna pomoc rodzicom nauczyła ją samodzielności" - relacjonuje st. sierż. Marlena Skórkiewicz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • HANZP
  14.11.2018 18:54
  No, i to jest rodzina! Dziecko nauczone samodzielności. A nie dalej jak dwa dni temu kiedy odbierałem syna w przedszkolu (6-latki) ojciec najwyższego chłopaka w grupie nurkuje pod nogi i ściąga synkowi kapcie. I potem wyrasta egoistyczne pokolenie wokół którego wszyscy latają jak pszczoły.
  doceń 8
 • Łodzianka
  14.11.2018 23:07
  Gratuluję Gabrysi szybkiej reakcji, dzięki której uratowała życie i dobytek rodziny, a rodzicom Gabrysi gratuluję mądrej córki. Życzę całej rodzinie wszelkich błogosławieństw od Pana Naszego Jezusa.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama