107,6 FM

Petru tworzy nową partię

Ugrupowanie założone przez byłych polityków Nowoczesnej Ryszarda Petru oraz Joannę Scheuring-Wielgus będzie nosiło nazwę "Teraz!".

"W Polsce w debacie publicznej po stronie szczególnie opozycji, brak jest oferty na przyszłość. Nie mówimy o tym, jaka może być Polska za 5, 10, 20 lat. Hasło +antyPiS+ nie wystarczy do tego, żeby z PiS wygrać" - podkreślił Petru.

"Chcemy złożyć ofertę dla Polaków przedsiębiorczych i aktywnych, ale także tych, którzy nie radzą sobie i trzeba im pomóc, i również tych, którzy tak naprawdę zostali skrzywdzeni" - mówił Petru. "Chcemy wzmocnić ofertę partii opozycyjnych" - zaznaczył.

"Dwa filary będą budowały nasze ugrupowanie: gospodarka i społeczeństwo" - powiedział polityk. Zapowiedział na 9 grudnia konwencje założycielską partii w Warszawie.

Były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru opuścił partię w maju. Obecnie wraz b. posłankami Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt jest w sejmowym kole Liberalno-Społeczni.

« 1 »
TAGI:
 • mjc
  17.11.2018 15:21
  To dobrze że powstała. Podzieli elektorat PO na trzy części :-), Nowoczesną, PO i Teraz. Pewnie te dwie partie nie przekroczą progu wyborczego, ale z 5-7 procent PO zabiorą.
 • Gość2
  17.11.2018 15:28
  Na razie jedyny wniosek, jaki mam z dokonań partyjnych pana Petru jest taki, że pan Petru lubi w nazwach stosować znaki przestankowe - najpierw kropka, teraz wykrzyknik. Następną założy partię "Dlaczego ja?"
  doceń 6
 • Gość2
  17.11.2018 15:28
  Na razie jedyny wniosek, jaki mam z dokonań partyjnych pana Petru jest taki, że pan Petru lubi w nazwach stosować znaki przestankowe - najpierw kropka, teraz wykrzyknik. Następną założy partię "Dlaczego ja?"
  doceń 2
 • kali
  17.11.2018 22:49
  O wiele ciekawszy od nowej partii Petru jest temat afery w KNF ale dziennikarze GN mają inne preferencje.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama