107,6 FM

Uwaga! Promocja homoseksualizmu i "coming outów" na szkolnych pokazach kinowych

Rodzice, czy wiecie, na co chodzą do kina wasze dzieci w ramach szkolnej nauki? Okazuje się, że próbuje się wpływać na światopogląd młodzieży w szkole, propagując homoseksualizm oraz ideologię LGBT. A cały program wspiera w dodatku Ministerstwo Edukacji Narodowej - czy do końca świadomie?

Jeden z naszych czytelników zaniepokojony zgłosił do nas sprawę filmu promującego homoseksualizm i ideologię LGBT, na który wybiera się cała klasa jego syna w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

To program realizowany przez cały rok szkolny, polegający na tematycznych projekcjach kinowych dla uczniów. Przedstawiany jest oficjalnie jako dostosowany do wszystkich etapów edukacyjnych. Jednym z cykli filmowych w jego ramach są „Trudne tematy” dla szkół ponadgimnazjalnych. 

Jak czytamy w opisie cyklu:

Dzięki spotkaniu z tym kinem uczniowie będą mogli poznać skomplikowaną naturę człowieka, zmierzyć się z problemami i dylematami etycznymi postaci filmowych, wspólnie przeżywać sytuacje, w których znaleźli się bohaterowie.

Co więcej, jak informują twórcy, wybrane w tym schemacie filmy można powiązać z realizacją podstawy programowej w szkole ponadgimnazjalnej. 

Najpierw niepokój, a potem sprzeciw wywołał w jednym z rodziców „W jego oczach”. To brazylijska produkcja z 2014 roku. Uczniowie drugiej klasy Liceum Ogólnokształcące nr XIII mają go obejrzeć w Kinie Nowe Horyzonty 20 listopada w południe.

Tak mówi o swoim dziele reżyser Daniel Ribeiro (co możemy swobodnie znaleźć na stronie Kina Nowe Horyzonty):

To film, który skupia się na rodzącej się seksualności niewidomego chłopca. […] Zarówno ślepota jak i homoseksualność stanowią w dalszym ciągu tabu i są źródłem uprzedzeń w społeczeństwie. W filmach, jeśli homoseksualność nie służy do stereotypowego przedstawienia postaci, to w wielu przypadkach stanowi przeszkodę. Oznacza to, że bohater musi przezwyciężyć uprzedzenia albo udowodnić społeczeństwu, przyjaciołom i rodzinie, że bycie gejem jest "normalne".

Dystrybutorem filmu jest „Tongariro Releasing" - polska firma dystrybucyjna założona w sierpniu 2010 roku w Poznaniu, prowadząca działalność w dziedzinie dystrybucji filmów o tematyce LGBT.

Na Festiwalu Berlinale 2014 film otrzymał nagrodę w sekcji „Panorama” za najlepszy film pełnometrażowy poświęcony gejom i lesbijkom.

W cyklu „Trudne tematy” oprócz filmu młodzież uczestniczy także w prelekcji, która stanowi z obrazem jedną całość. „W jego oczach” przypasowano do tematu akceptacji, wykluczenia, mniejszości, samodzielności i niezależności.

Kiedy jeden z rodziców z wrocławskiego LO XIII dowiedział się, że jego niepełnoletni syn razem ze swoimi rówieśnikami będzie uczestniczył w takim pokazie, natychmiast zgłosił swój sprzeciw do wychowawczyni, a także do dyrektor placówki. Co ciekawe, ojciec obejrzał proponowany przez szkołę film i jednoznacznie stwierdził, że ma on wpływ demoralizujący na młodzież.

- Od razu nasuwa się kilka pytań w związku z opisem cyklu i programu. Czy ideologia LGBT udziela odpowiednich wskazówek na nurtujące pytania? Czy to jest obiektywizm edukacyjny? Czy tego powinny uczyć się w szkołach nasze dzieci? Promocja homoseksualizm i sceny z alkoholem w filmie dyskredytują tę produkcję w jakimkolwiek kontekście moralności i edukacji - mówi „Gościowi Niedzielnemu” rodzic.

Z jego informacji wynika, że syn jako jedyny nie wziął udziału w seansie. Podejrzewa, że reszta rodziców nie zdaje sobie sprawy, na co ich dzieci się wybierają i czym są karmione w czasie lekcji. Sam napisał kilka dni temu maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji do pani dyrektor placówki, ale jednak pozostał on bez odpowiedzi.

- Podczas zebrania rodziców padła informacja o cyklu, podana szybko, jako jedna z wielu. Myślę, że nikt nie zwrócił większej uwagi, co dokładnie ukaże się na ekranie przed oczami naszych dzieci. A one same nie mają takiej świadomości. Cieszą się po prostu, że nie będą siedzieć na tradycyjnej lekcji w ławkach - stwierdza mężczyzna.

I pyta od razu, dlaczego dyrekcja szkoły i nauczyciele zamiast uczyć młodzież, przygotowywać ją do matury, zajmują się propagowaniem LGBT, ideologii, która godzi w konstytucyjną moralność i chrześcijański system wartości? Podejmuje także temat „beztroskich” scen z alkoholem wobec ustawy o wychowania w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

- Dlaczego szkoła/nauczyciel za zasłoną nauki o akceptacji oferują uczniom wydarzenie, które narzuca młodym ludziom podejście do spraw homoseksualizmu (patrz choćby słowa reżysera), układa światopogląd, promuje podejście godzące w chrześcijański system wartości, w którym wzrastają młodzi Polacy? - analizuje dalej.

Jeżeli jesteśmy wolni od światopoglądowych kwestii, bo prezentujemy psychologiczno-wychowawczy aspekt oparty na projekcjach filmowych, to dlaczego promuje się ideologię LGBT, jednoznacznie ocenianą przez moralność chrześcijańską jako negatywną? Gdzie równość w tym temacie? Możliwość wyboru dla uczniów? Czy w tym cyklu pojawia alternatywa w temacie akceptacji ale np. w rozumieniu chrześcijańskim?

czytaj na następnej stronie m.in. o stanowisku kuratora oświaty

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tomaszszcz
  21.11.2018 13:23
  Jaka jest ta prawda? Że homoseksualizm jest WARIANTEM NORMY. Dokładnie tak samo, jak leworęczność. Człowiek się rodzi leworęczny. To nie jest jego wybór. Homoseksualizm nie jest wyborem. To geny tak chciały (albo Bóg, jeśli wolicie). Zresztą, dlatego Chrystus nie powiedział ani słowa o homoseksualizmie. Wiedział, że to jest wola Boga. CO ZA KŁAMSTWA! JEZUS SAM POWIEDZIAŁ ŻE MĘŻCZYŹNI ŻYJĄCY ZE SOBĄ NIE WEJDĄ DO KRÓLESTWA BOZEGO ! CZYLI NIE BĘDĄ ZBAWIENI! To nie BÓG JEST PRZYCZYNĄ ZE JEST HOMOSEKSUALIZM NA ŚWIECIE ! TO DZIEŁO SZATANA! OTO jest prawda. Pan Błaszczyk nigdy Biblii w ręku nie mial jeśli pisze takie głupoty!
 • Dremor
  21.11.2018 13:28
  Jeśli ktoś uważa, że siedemnastolatek po obejrzeniu tego filmu stanie się gejem, to równie dobrze powinien się bać, że jak klasa pójdzie na "Piratów z Karaibów", to dzieci rzucą szkołę i zaczną wieść żywot korsarzy.
  doceń 26
 • Tomaszszcz
  21.11.2018 20:02
  NOWY TESTAMENT MÓWI O GRZECHU HOMOSEKSUALIZMU : List do Rzymian 1,25-27:  (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.  1 list do Koryntian 6,9  (9) Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,  1 List do Tymoteusza 1,8-13:  (8) Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, (9) rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, (10) dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, (11) w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. (12) Dzięki składam Temu, który mię przyoblekł mocą, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył do posługi mnie, (13) ongiś bluźniercę, prześladowcę i oszczercę. Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze.

  doceń 1
 • pawell
  22.11.2018 00:00
  problematyka "trudnej miłości". Piękne hasło. Tylko że dla mnie dużo bardziej do niego pasuje np. matka kochająca swoje niepełnosprawne dziecko, albo żona kochająca męża który odszedł.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama