107,6 FM

Ekstremistyczne ugrupowania islamskie planują ataki na chrześcijan

Pakistańska policja ostrzega.

Policja w Pakistanie ostrzega wszystkich liderów wspólnot i instytucji chrześcijańskich przed atakami terrorystycznymi. W wysłanym do nich liście służby porządkowe proszą o zachowanie wysokiej czujności w związku z możliwymi odwetami po uwolnieniu Asii Bibi.

„Ekstremistyczne ugrupowania islamskie obecne w Pakistanie planują ataki wymierzone we wspólnotę chrześcijańską” – informuje nota policji. Wskazuje się również na nowe środki bezpieczeństwa podjęte ze względu na stan  podwyższonego ryzyka. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy – zapewniają służby – aby kościoły w miastach były pod odpowiednią ochroną”.

– Chrześcijanie postępują z wielką uwagą i roztropnością – mówi włoskiej agencji Fides Adeel Patras Chaudhry, wiceprezes telewizji katolickiej. Dodaje, że organizacja zbliżających się spotkań i celebracji w okresie bożonarodzeniowym także będzie przebiegała z ostrożnością, a wierni już modlą się za policję i o swoje bezpieczeństwo, jednocześnie współpracując z odpowiednimi organami i rządem.

Z kolei ks. Qaisar Feroz, sekretarz komisji ds. komunikacji przy pakistańskim episkopacie, zwraca uwagę, że decyzja Sądu Najwyższego w sprawie Asii Bibi przywróciła sprawiedliwość i prawdę, która została podkopana w związku z uwięzieniem tej niewinnej osoby. Według niego w tej sprawie wszyscy obywatele powinni dostrzec dobro dla kraju, w którym prawo i praworządność są jeszcze respektowane. – Mamy nadzieję, że ta kobieta będzie mogła mieć jeszcze życie spokojne i szczęśliwe – dodaje duchowny.

« 1 »
 • Anda
  20.11.2018 07:10
  Jak pomyślę, że za dwa miesiące niektórzy ważni znów będą z pompą obchodzić dzień islamu, to czuję, że z powodu tej hipokryzji mogę womitować.
  doceń 7
 • Wolna Europa
  20.11.2018 07:43
  Atak na Kościół prowadzą od dawna na wszystkich frontach Zielone Partyzanty bo przeszkadzają im.... przykazania Boże.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama