107,6 FM

Logika Pana Boga

Z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie. Łk 21, 4

Gdy Jezus podniósł oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak pewna uboga wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki, i rzekł:

«Prawdziwie, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę Bogu z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie».


Mało czy dużo to pojęcia bardzo względne. Mało butów w życiu kobiety najpewniej oznacza zupełnie inną ich liczbę niż w szafie mężczyzny. Tak to już jest w naszym życiu, że patrzymy ze swojego punktu widzenia i ostateczny osąd jest bardzo od niego uzależniony. Jezus prezentuje dzisiaj Boże spojrzenie na ofiarność człowieka. „Więcej niż inni” ubogiej wdowy oznaczało oddanie wszystkiego, co posiadała. I na tym opiera się logika Pana Boga. Możesz oddać wiele, ale jeżeli nie oddasz swojego serca w całości, to jakbyś nie oddał nic. I nie chodzi o obowiązkową postawę jakiegoś nieosiągalnego w życiu codziennym heroizmu. Chodzi o miłość, która jest cierpliwa, łaskawa i potrafi przemieniać ten świat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Myśleć a nie wierzyć
  26.11.2018 01:53
  Można wiedzieć, na co Bogu pieniądze?
 • Jan
  26.11.2018 08:35
  Jest ważne ile się daje, ale najważniejsze jest , aby dawanie odbywało się ze szczerego serca, czyli bez jakiegokolwiek przymusu zewnętrznego (np. bo ludzie widzą), a tylko pod wpływem własnej wewnętrznej chęci.
  doceń 0
 • Gabriela
  26.11.2018 14:12
  Ona oddała wszystko. Od tego, jak się jej dar przyjęło i co się z nim uczyniło zależy to, co się ma. Wszystko albo nic.
  doceń 0
 • Przemas
  26.11.2018 15:15
  Mozna tak jak ja dbac o teren wokół koscioła (koszenie trawy .grabienie.zamiatanie.oprysk.itg)i wewnątrz.Nigdy nie żadano odemnie pieniedzy.slub miałem za darmo.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.