107,6 FM

Chrześcijanin nie musi się niczego obawiać

Ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie. Łk 21,11

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».


Ze świątyni nie pozostanie kamień na kamieniu. Wielu zwodzicieli przyjdzie „pod imieniem Jezusa”, mówiąc: „Ja jestem” oraz „nadszedł czas”. Naród powstanie przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Do tego silne trzęsienia ziemi, głód, zaraza oraz straszne zjawiska i znaki na niebie. Ponura i przerażająca wizja! Jak dobrze, że wszystko to będzie jedynie zapowiedzią rychłego nadejścia pełni królestwa Bożego – doskonałej miłości i wiecznego pokoju w eschatologicznej wspólnocie życia z Bogiem. Dlatego właśnie chrześcijanin nie musi się niczego obawiać, powinien za to dostrzegać i właściwie interpretować znaki czasów, by być jak najlepiej przygotowanym na spotkanie z Panem powracającym w chwale.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Brodaty Sokrates
  27.11.2018 10:25
  Jaka była by dziś nasza reakcja, gdyby ktoś dziś powiedział,że kamień na kamieniu nie zostanie z naszego budynku kościelnego? Został by wyzwany od gorszycieli i wichrzycieli i głupków. Są rzeczy z których my katolicy jesteśmy dumi.Plac i bazylika w Watykanie,Jasna Góra w Częstochowie,nasz lokalny kościół parafialny.I Jezus mówi, że to,co jest dla nas święte i z czego jesteśmy tacy dumi może lec w gruzach.Pamiętajmy o tym i uczmy się pokory.Kościół można zburzyć,przerobić na muzeum,galerię handlową lub meczet.Nasze serce niestety też może być takim kościołem.
  doceń 4
 • Koral
  27.11.2018 15:32
  Nie być chorągiewką... Jezus już raz przyszedł, i przyjdzie raz drugi, ostateczny. Dla mnie to jasna wskazówka: nie słuchaj tyh od New Age, tych od sukcesu, od psychologii jako najpewniejszej drogi do szczęścia. Czy Jezus nie powiedział już wszystkiego, co naprawdę ważne?
  doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter