107,6 FM

Pan Jezus zapowiada takie sytuacje

Ja dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. Łk 21,15

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa.

Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».


W codziennych rozmowach (w rodzinie, w zakładzie pracy, w towarzystwie, na forach internetowych) możemy doświadczyć ataku na naszą wiarę. Pan Jezus zapowiada takie sytuacje i wzywa do składania świadectwa o Nim, mobilizuje do słownej obrony ewangelicznych prawd. Taka apologia (czyli obrona przed zarzutami) wyraża się w mądrej i przekonującej argumentacji. Prowadzenie obrony wiary nie polega na potępianiu przeciwnika czy prześladowcy, ale na spokojnym i rzeczowym potwierdzaniu wiarygodności naszej wiary. Dysputy dotyczące wiary często wywołują silne emocje. Ważne, by w takich sytuacjach nie reagować emocjonalnie (lękiem czy agresją), lecz zachować pokój serca, zawierzając się Jezusowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tinka
  28.11.2018 09:15
  Człowiek głupiego nie da się przekonać, bo głupi nie jest w stanie niczego zrozumieć. Wobec człowieka głupiego najlepiej milczeć i robić swoje.
  doceń 2
 • mee...
  28.11.2018 10:18
  A oto co mowi Chrystus nie Lukasz - Objawienie 2:2 Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość, i to że złych nie możesz znieść, i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są, i żeś ich znalazł kłamcami." ...Objawienie 2:26 A zwycięzcy i temu, co czynów mych strzeże do końca, dam władzę nad poganami, 27 a rózgą żelazną będzie ich pasł: jak naczynie gliniane będą rozbici ."...Objawienie 3:10 Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja cię zachowam od próby, która ma nadejść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować mieszkańców ziemi." ...Objawienie 21:8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga."
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.