107,6 FM

Śnieg, deszcz, gołoledź

Jak informuje IMGW, nad Skandynawią oraz częściowo nad środkową i wschodnią Europą zaznacza się wpływ słabnącego wyżu znad środkowej Szwecji. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Prawie cała Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, jedynie na krańcach południowych zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej i frontu okluzji. Nad województwa południowe napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie z południowego wschodu, nad pozostałym obszarem kraju znajduje się chłodne powietrze.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

W środę na południu, południowym zachodzie i w centrum zachmurzenie na ogół duże, miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, a początkowo lokalnie również deszczu marznącego, powodującego gołoledź. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 0 st. na wschodzie i terenach podgórskich do 4 st. na Pomorzu Zachodnim i 5 st. na zachodzie wybrzeża. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, wschodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami na północy i północnym wschodzie. Na krańcach południowych i południowo zachodnich słabe opady śniegu. Na południu lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -7 st. na Podlasiu do -3 st. centrum i 1 st. na zachodzie wybrzeża. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, wschodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na terenach podgórskich i w górach początkowo możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. na Suwalszczyźnie do 3 st. na Pomorzu Zachodnim i 4 st. na zachodzie wybrzeża. Wiatr słaby, na wybrzeżu zachodnim umiarkowany, wschodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna około 1 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna około 2 st. Wiatr słaby, wschodni.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama