107,6 FM

Prawda o aborcji wygrała przed sądem. Obrońca życia uniewinniony

Kolejny sukces prawników z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Sprawa przeciwko reprezentowanemu przez nich działaczowi pro-life została umorzona przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Wolontariusz Fundacji Pro-prawo do życia prezentował banery przedstawiające skutki aborcji.

Sprawa została wszczęta przez policję z uwagi na doniesienie złożone przez osoby, które nie godziły się na prezentowanie banerów antyaborcyjnych w miejscu publicznym. Mężczyzna został skazany wyrokiem nakazowym za tzw. wybryk nieobyczajny. Po wniesieniu przez prawników sprzeciwu sprawa trafiła na wokandę.

Na pierwszej rozprawie obrońca wolontariusza wniósł o umorzenie postępowania z uwagi na brak znamion wykroczenia w zachowaniu obwinionego. Sąd skierował sprawę na posiedzenie niejawne gdzie wydał postanowienie uwzględniające wniosek prawników Ordo Iuris.

„Sąd pierwszej instancji zasadnie umorzył postępowanie. Strona przeciwna próbowała przenieść debatę społeczną na temat zabijania ludzi w wyniku aborcji do sali sądowej i użyć instrumentów prawa karnego do penalizowania opinii, innych z którymi się nie zgadzają. Mimo nasilających się działań radykalnej lewicy mających na celu karne ograniczenie wolności słowa, działacze pro-life wciąż są uniewinniani lub ich sprawy są umarzane” – skomentował orzeczenie prawnik broniący wolontariusza, mec. Maciej Kryczka.

Działacza pro-life reprezentowali mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Maciej Kryczka.

« 1 »
 • GOSC
  21.11.2018 10:37
  Ten sam sąd w Lublinie w przeszłości skazał działaczy pro life za plakaty, tym razem udało się jedynie umorzyć sprawę, ale nie ma żadnego przełomowego orzecznictwa. Sądy nadal stoją na stanowisku, że plakaty pro life podlegają grzywnie. Niedawno Ordo Iuris prowadziło sprawę przeciw mężczyźnie, który niszczył plakaty pod szpitalem, trzy razy sąd go uniewinnił a w uzasadnieniu wyroku wręcz przyznał mu rację, mówiąc, że zniszczenie plakatu wynikało z szlachetnych pobudek, a środowiska pro life łamią prawo. Dopiero gdy uda się zmienić linię orzecznictwa sądu będzie można mówić o sukcesie, tym razem udało się jedynie uniknąć kary.
 • velario
  21.11.2018 11:31
  Obrońca życia NIE ZOSTAŁ UNIEWINNIONY i wynika to wprost z treści artykułu. Jeżeli został on napisany przez ludzi z Ordo Iuris, to można tylko załamać ręce nad tym, na jakim poziomie jest opanowanie przez nich siatki pojęciowej języka prawnego...
 • Krzysiek
  21.11.2018 11:31
  >>Sprawa została wszczęta przez policję z uwagi na doniesienie złożone przez osoby, które nie godziły się na prezentowanie banerów antyaborcyjnych w miejscu publicznym. Mężczyzna został skazany wyrokiem nakazowym za tzw. wybryk nieobyczajny.<<
  Ciemne czasy Oświeconych, włóczących po sądach ludzi mówiących, że nie wolno mordować drugiego człowieka.
  doceń 2
 • na rondzie w budynku
  21.11.2018 11:44
  Ciągle są uniewinnienia, aż kiedyś sąd uzna, że "trzeba by jednak kogoś skazać". To będzie zależało od poglądów sędziego na temat zabijania dzieci nienarodzonych.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama