107,6 FM

Michał Góra: Takie transfery już były

Przejście radnego do przeciwnej partii u początku kadencji sejmiku już się zdarzało, np. kilkanaście lat temu na Podlasiu Jacek Żalek z PiS został przejęty przez PO - przypomniał w Radiu eM dr Michał Góra, analityk polityki regionalnej.

Michał Góra: Takie transfery w sejmiku już były (22.11.2018)
Radio eM
W ten sposób gość "Rozmowy poranka" skomentował wczorajsze wydarzenia w Sejmiku Woj. Śląskiego, czyli nieoczekiwane przejście radnego Wojciecha Kałuży z .Nowoczesnej do klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Dr Michał Góra podkreślił, że przewaga jednego głosu w sejmiku śląskim, a taką dysponuje obecnie PiS (taką samą miała mieć koalicja KO, SLD, PSL) nie gwarantuje stabilnych rządów. Często bowiem poszczególni radni bywają nieobecni na sesjach, choćby z powodu pełnionych przez nich funkcji w zarządzie województwa. Wtedy wyniki głosowania będą niepewne, a można spodziewać się, że w obecnej sytuacji opozycja będzie zwykle bardzo negatywnie nastawiona do inicjatyw PiS w sejmiku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy