107,6 FM

"Głosić i rozpowszechniać Królestwo Boże można tylko prawdą"

"Prawda jest mocą rozpowszechniania Królestwa Chrystusa. Trudność dzisiejsza polega na tym, że to my sami chcemy decydować, co nią jest, a co nie” – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. z udziałem młodzieży, celebrowanej w katedrze gnieźnieńskiej.

Biskup pomocniczy gnieźnieński przyjął ślubowanie i wręczył legitymacje nowym członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodzi swoje święto patronalne. W homilii, nawiązując do tego kończącego rok liturgiczny dnia, zwrócił uwagę na właściwe pojmowanie Królestwa Bożego. Nie szerzy się ono – mówił – jak królestwa ziemskie, siłą, przemocą i wojną, ale mocą prawdy, którą jest sam Chrystus.

„Królestwo Boże idzie przez świat mocą samej prawdy” – podkreślił bp Wętkowski zauważając jednocześnie, że trudność dzisiejsza polega na tym, że człowiek sam chce decydować, co prawdą jest, a co nie. Za prawdę bierze swoje emocje, zachcianki i wygodne dla siebie postprawdy, które przeczą Bożemu porządkowi w kwestiach nawet najbardziej podstawowych jak choćby płeć.

„Biologia mówi nam, że człowiek jest albo mężczyzną albo kobietą i tutaj nie ma możliwości decydowania. Postprawda twierdzi jednak inaczej” – zauważył biskup pomocniczy gnieźnieński.

Przypomniał też, że Królestwo Boże nie jest rzeczywistością zewnętrzną, ale jest w nas i jego rozprzestrzenianie w świecie zależy od naszego świadectwa. Nie wystarczy bowiem – tłumaczył – prawdę znać czy posiadać, ale trzeba nią żyć i z odwagą głosić. Jako przykład podał pakistańską katoliczkę Asię Bibi, która została skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi, i która mimo długoletniego więzienia i prześladowania nie wyrzekła się swojej wiary i przekonań.

„Ona jest najbardziej czytelnym znakiem w naszych czasach, co to znaczy szerzyć Królestwo Chrystusa poprzez prawdę i świadectwo jej dawane” – stwierdził bp Krzysztof Wętkowski.

W czasie Mszy św. nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej złożyli uroczyste ślubowanie, a po zakończeniu liturgii odebrali z rąk bp. Wętkowskiego legitymacje i znaczki członkowskie.

W katedrze gnieźnieńskiej obecna była również młodzież uczestnicząca w rekolekcjach przygotowujących do dobrego przeżycia Adwentu.

« 1 »
  • katolik
    25.11.2018 23:03
    Pan Jezus powiedział o Sobie, że jest Prawdą. Każdy kto się boi prawdy, boi się Pana Jezusa.
    http://tradycja2012.blogspot.com/
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama